Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Konkurs na dyrektora OSiR. Prezydent Polowy już wie, kto chce być szefem ośrodka

16.04.2019 07:00 | 11 komentarzy | ma.w

Schedę po Krzysztofie Borkowskim przejąć ma następca już z początkiem maja, więc w najbliższych dniach prezydent Dariusz Polowy powinien wybrać następcę popularnego szefa Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do urzędu miasta wpłynęły oferty konkursowe.

Konkurs na dyrektora OSiR. Prezydent Polowy już wie, kto chce być szefem ośrodka
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy chciałby na fotelu szefa OSiR kogoś takiego jak aktualny minister sportu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Magistrat nie podaje danych na temat nazwisk startjących, ale poszukaliśmy informacji w środowisku sportowym i z paru różnych źródeł wiemy, kto na pewno zainteresował się konkursem.

Z nieoficjalnych informacji, do których dotarliśmy wynika, że kandydatów jest pięcioro - trzech panów, dwie panie. Co naturalne, dyrektorem ośrodka chciałby zostać aktualny zastępca – Dariusz Tkocz, który po zwolnienie Krzysztofa Borkowskiego wypełnia przez 3 miesiące rolę szefa jednostki.

Pozostali, którzy się starają są aktualnie osobami prywatnymi, niezajmującymi teraz stanowisk w sektorze publicznym. Jednak w przeszłości takowe pełnili.

W tym gronie jest na pewno były kanclerz raciborskiej uczelni, aktualnie przedsiębiorca z branży sportowej (tenis ziemny) Cezary Raczek. Nowiny pisały niedawno, że sieć Tesco kolejny raz przyznała jego szkółce tenisowej grant w ogólnopolskim konkursie.

Wiemy też, że na wprowadzenie „swego człowieka” na Zamkową liczy środowisko siatkarzy – amatorów, bo na start zdecydował się jeden z najbardziej doświadczonych graczy i działaczy RLPS – prezes ligi Paweł Król, zawodowo rafakowiec. W kuluarach usłyszeliśmy, że to faworyt wiceprezydenta Michała Fity. Urząd miasta ma przejść reorganizację, gdzie działka sportowa będzie wyłączona z wydziału edukacji, kultury i sportu. Jeśli nowy referat trafi pod opiekę M. Fity, to ten na pewno chciałby mieć w OSiR zaufaną osobę.

Z tego co ustaliliśmy dyrektorką OSiR zamierza zostać była, wieloletnia urzędniczka z Batorego, kierująca tam działem promocji miasta (później odeszła z magistratu do szkoły sportowej) Magdalena Czech - Majer.

W gronie kandydatów jest ponadto osoba aktywna w radzie rodziców SP 15, mocno zainteresowana rozwojem talentów pływackich z tej placówki. Ona oraz Cezary Raczek byli kandydatami na radnych w ostatnich wyborach samorządowych, startując z listy byłego naczelnika WEKiS Roberta Myśliwego (KWW Tak.)

W czwartkowe przedpołudnie pytaliśmy prezydenta Polowego o konkurs, ale ten będąc w Katowicach, gdzie zajmował się sprawami drogi Racibórz - Pszczyna oraz kwestiami dotyczącymi ochrony środowiska, powiedział nam, że jeszcze nie miał czasu zainteresować się tematem. Nie wiedział wtedy ile ofert zgłoszono w konkursie.