GKS Jastrzębie z kolejnymi trzema punktami

W piątkowym spotkani Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS-u Jastrzębie po dobrym meczu pokonali na własnym stadionie trzeci zespół ligowej tabeli - Stal Mielec. Jastrzębianie po raz drugi z rzędu zagrali na zero z tyłu i wygrali ligowe spotkanie 1:0.

Od początku spotkania inicjatywa należała do Stali, która przyjechała do Jastrzębia-Zdroju po wyjazdowym zwycięstwie z liderem - Rakowem Częstochowa. Goście dwukrotnie próbowali zagrozić bramce jastrzębian, jednak próby te nie zmusiły do interwencji bramkarza miejscowych - Grzegorza Drazika. W odpowiedzi niecelnie strzelał Patryk Skórecki. W kolejnych minutach mocniej przycisnął GKS, który w krótkim odstępie czasu wykonywał trzy rzuty rożne. Pierwszy celny strzał w meczu po kwadransie oddał Krystian Getinger. W kolejnych minutach inicjatywę przejmować zajął beniaminek I Ligi. Groźnie pod bramką Stali zrobiło się po rykoszecie po strzale napastnika GKS-u, jednak obrońcy przyjezdnych zdołali oddalić zagrożenie. W 37. minucie stuprocentową okazję do zdobycia bramki zmarnował Bartosz Jaroszek, który fatalnie spudłował z trzech metrów. Do przerwy żadnemu z zespołów nie udało się otworzyć wyniku.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli jastrzębianie, którzy starali się zagrozić bramce mielczan strzeżonej przez Seweryna Kiełpina. w 49. minucie szczęścia próbował Jaroszek, którego uderzenie zewnętrzną częścią stopy z linii pola karnego minimalnie minęło okienko bramki Stali. W 66. minucie wynik spotkania otworzył Kamil Adamek wykorzystując podanie Kamila Jadacha, który przedarł sie lewą stroną boiska i dograł piłkę na siódmy metr przed bramką gości. Siedem minut później szansę na podwyższenie wyniku zmarnował Rafał Adamek, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam po kapitalnym prostopadłym podaniu Jakuba Wróbla.  Jastrzębianie grali konsekwentnie i nie dopuszczali do groźnych sytuacji pod swoją bramką. W czwartej minucie doliczonego czasu gry niecelnie z rzutu wolnego z 17. metrów uderzał Farid Ali. W ostatniej akcji meczu okazję na wyrównanie zmarnował Rafał Grodzicki. Po tej sytuacji zabrzmiał końcowy gwizdek sędziego. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza zasłużenie wygrali piątkowe spotkanie 1:0.

GKS Jastrzębie - Stal Mielec 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Adamek 66.

GKS: Drazik - Kulawiak, Kawula, Szymura, Gojny, Jaroszek, Jadach (73. Wróbel), Skórecki (66, Adamek R.), Mróz, Ali, Adamek K. (89. Mazurkiewicz)

Stal: Kiełpin - Spychała, Kiercz, Dobrotka, Leandro (61. Prokić), Urbańczyk, Janoszka, Nowak, Tomasiewicz, Getinger (78. Grodzicki), Paluchowski (61. Gąsior)

Żółte kartki: Gojny, Adamek R., Farid - Kiercz, Dobrotka, Tomasiewicz

Sędzia: Mateusz Złotnicki