Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Wysoka porażka gliwickiej Sośnicy

13.04.2019 23:26 | 0 komentarzy | rafbl

W sobotnie popołudnie w Olkuszu miejscowy SPR podejmował w spotkaniu 20. kolejki I Ligi Grupy B piłkarek ręcznych swojego imiennika z Gliwic. Gospodynie po dość jednostronnym spotkaniu pewnie pokonały Sośnicę Gliwice różnicą dziewięciu bramek.

Wysoka porażka gliwickiej Sośnicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po 8 minutach prowadziły 4:1. Rywalki nie pozostały dłużne i dwie minuty później odrobiły straty (4:4). Miejscowe starały się odskoczyć, jednak szczypiornistki Sośnicy za każdym razem niwelowały straty, a po 20 minutach same wyszły na prowadzenie 9:10. Było to jak się okazało jedyne prowadzenie przyjezdnych w meczu. Gospodynie świetnie zagrały w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy i w pewnym momencie prowadziły już czterema bramkami (16:12). Na przerwę schodziły jednak z dwubramkowym prowadzeniem (17:15).

Po przerwie coraz większą przewagę osiągać zaczęły olkuszanki. Przyjezdne prowadzone przez trener Martę Piorun nie były w stanie przeciwstawić się rozpędzonym rywalkom i po 45 minutach przegrywały sześcioma "oczkami" (26:20). W ostatnim kwadransie szczypiornistki z Małopolski jeszcze bardziej powiększyły przewagę i zwyciężyły ostatecznie wysoko 34:25. Dla gliwiczanek, które spadły na 6. miejsce w ligowej tabeli była to ósma porażka w dwudziestym rozegranym meczu.

SPR Olkusz - SPR Sośnica Gliwice 34:25 (17:15)

SPR: Petlic, Tabor - Kolanko 12, Masiuda 10, Zub 6, Nawara 4, Barczyk 1, Gęgotek 1, Sioła, Sołościuk. Trener: Marcin Księżyk

Sośnica: Wróbel, Zizulewska - Kostrzewska 7, Golec 6, Wyrzychowska 4, Powyszyńska 3, Olejarczyk 3, Frątczak 1, Markiewicz 1, Pytlos, Walus, Smodis, Reichel, Zwolenik. Trener: Marta Piorun