Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Młodzi piłkarze z Raciborza zagrali na Stadionie Śląskim

15.04.2019 12:29 | 0 komentarzy | dud

W środę 10 kwietnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrany został finał wojewódzki XIX edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

Młodzi piłkarze z Raciborza zagrali na Stadionie Śląskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kategorii chłopców U12 powiat raciborski reprezentowany był przez piłkarzy Szkoły Podstawowej nr 15 w Raciborzu.

Na początku zespoły rywalizowały w ośmiu grupach, z których do dalszej fazy turnieju awansowały po dwie najlepsze drużyny. SP 15 z trzema zwycięstwami wygrała rywalizację w grupie B i awansowała do 1/8 finału.

Pierwszym rywalem w fazie pucharowej była drużyna SP Jankowice 1. Pewna wygrana 7:2 pozwoliła awansować  zawodnikom "piętnastki" do ćwiercfinału. Kolejne zwycięstwo 2:0 nad Szkołą Podstawową z Rybnika sprawiło, że uczniowie raciborskiej szkoły znaleźli się w najlepszej czwórce turinieju. 

W wyniku losowania w półfinale SP 15 Racibórz zmierzyła się z SP 7 Częstochowa (Raków Częstochowa). W tej fazie turnieju rywale okazali się lepsi i to oni awansowali do finału, w którym zmierzyli się z SMS Katowice (GieKSa Katowice). W meczu o trzecie miejsce SP 15 przegrała z drużyną SP 13 Żory (MKS Żory) i ostatecznie zakończyła rywalizację na czwartym miejscu. Turniej wygrała drużyna z Katowic. 

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 15 wystąpiła w składzie: Wiktor Kania, Michał Rutowicz, Maksymilian Ronin, Gabriel Poznakowski, Kacper Oszek, Damian Sokołowski, Miłosz Joszko.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl