Poniedziałek, 16 września 2019

imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

RSS

Do Mistrza Polski jeden krok! ZAKSA zdobyła warszawski Torwar

01.05.2019 22:16 | 0 komentarzy | rafbl

Niewiele było emocji w rozegranym na warszawskim Torwarze drugim spotkaniu finałowym Plus Ligi, w którym miejscowe Onico podejmowało ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Przyjezdni wygrali w trzech setach i do zdobycia tytułu Mistrzów Polski potrzebują już tylko jednego zwycięstwa.

Do Mistrza Polski jeden krok! ZAKSA zdobyła warszawski Torwar
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek spotkania należał do kedzierzynian, którzy szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (3:6). W kolejnych akcjach gospodarze zbliżyli się do rywali na jeden punkt (7:8), a po chwili doprowadzili do wyrównania (10:10). W dalszej fazie gry przyjezdni ponownie na prowadzenie, które tym razem sięgnęło dwóch punktów (14:16). Wchodząc w końcowy fragment seta ZAKSA powiększyła swoją przewagę do pięciu "oczek" (15:20). Waleczni warszawiacy grali jednak do końca dzięki świetnej zagrywce doprowadzili do remisu 21:21. W końcówce lepsi okazali się goście, którzy wygrali do 22.

Drugiego seta lepiej otworzyli miejscowi, którzy szybko wyszli na prowadzenie 4:0. Przerwa na żądanie trenera ZAKSY - Andrei Gardiniego nie przyniosła efektu i w dalszym fragmencie gry Onico utrzymało wypracowaną przewagę. Z czasem kędzierzynianie zaczęli gonić wynik i udało im się doprowadzić do remisu po 10. W kolejnych akcjach gra obu zespołów wyrównała się jednak minimalna przewagę mieli warszawianie. Zbliżając się do końca partii na dwupunktowe prowadzenie wyszli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla (19:21). W kolejnych akcjach ZAKSA dorzuciła do swojego prowadzenia jeszcze jedno "oczko" (21:24). Miejscowi zdołali wyrównać, jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych, którzy wygrali na przewagi do 24.

Kędzierzynianie już na początku trzeciej partii wyszli na czteropunktowe prowadzenie (2:6). Gospodarze po raz kolejny w meczu gonili wynik i zdołali doprowadzić do remisu 9:9, a po chwili wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę (11:9). Przerwa dla szkoleniowca gości pomogła i po kilku kolejnych akcjach ZAKSA wyszła na prowadzenie 12:13, która z czasem wzrosło do trzech "oczek" (13:16). Zbliżając się do końca spotkania przyjezdni zbudowali sobie solidną czteropunktową zaliczkę (16:20), której nie oddali już do końca zwyciężając ostatecznie do 22, a w całym spotkaniu 0:3.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został przyjmujący ZAKSY - Sam Deroo.

Onico Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (22:25, 24:26, 22:25)

Onico: Brizard, Penchev, Vigras, Muzaj, Łukasik, Wrona oraz Wojtaszek (libero), Janikowski, Nowakowski, Vernon-Evans

ZAKSA: Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Kaczmarek, Szymura R., Bieniek oraz Zatorski (libero), Koppers

W rywalizacji do trzech zwycięstw ZAKSA objęła prowadzenie 2:0. Kolejne spotkanie obu ekip rozegrane zostanie w Kędzierzynie-Koźlu w sobotę 4 maja o godzinie 17:30.