Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dąb Gaszowice odskoczył Unii Racibórz

W meczu 23. kolejki piłkarskiej IV ligi, GKS Dąb Gaszowice wygrał ze Spójnią Landek. 

Dąb Gaszowice odskoczył Unii Racibórz

Piłkarze z Gaszowic odnieśli bardzo cenne zwycięstwo ze Spójnią Landek, zdobywając trzy punkty w ostatniej minucie spotkania.

Spójnia na wiosnę nie przegrała meczu u siebie, dlatego gości czekało trudne zadanie. Mecz rozpoczął się od szybkiego prowadzenia gospodarzy. W 18. minucie gola zdobył Sobas. Dąb wyrównał siedem minut przed końcem pierwszej połowy, a strzelcem był niezawodny Mariusz Kraśniewski. 

W drugiej części gry obie ekipy miały swoje sytuacje do strzelenia gola, jednak decydująca akcja rozegrała się w 90. minucie meczu. Mariusz Kraśniewski został sfaulowany w polu karnym i Wojciech Orzeł dał trzy punkty gościom. 

W następnej kolejce GKS Dąb Gaszowice zagra z aspirującą do awansu Kuźnią Ustroń. 

Spójnia Landek - GKS Dąb Gaszowice 1:2 (1:1)

Bramki:

Sobas - Kraśniewski, Orzeł

Skład gości:

Kuczera - Markiefka, Orzeł, Kąkol, Kraśniewski - Stebel (90.Gołyś), Reguła, Elias, Zdunek (70.Smołka) - Szewczyk (80.Szymura) - Kamil Sikora (87.Niećko)


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~@mazur (83.4. * .57) 03.05.2019 00:44

chłopie, który napisałeś tę relację - jak można napisać że Gaszowice uratowały trzy punkty skoro przez 90 minut Gaszowice ani przez moment nie były na prowadzeniu! najpierw przegrywały, potem remisowały, więc jak można napisać że uratowały trzy punkty? uratować można coś, co już się ma! myślisz ty chłopie przy pisaniu artykułów?

~meczbyldobry (94.254. * .222) 02.05.2019 16:11

Gaszowice nie strzeliły bramki w ostatniej minucie spotkania, tylko w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Sędzia jakieś 4 minut doliczyl i po bramce sporo się jeszcze działo.