Poniedziałek, 23 września 2019

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

ZAKSA i Onico zagrają w Arenie Gliwice

03.05.2019 19:36 | 0 komentarzy | rafbl

W październiku w gliwickim obiekcie odbędzie się kolejne duże sportowe wydarzenie. W spotkaniu, w którym do zdobycia będzie pierwsze trofeum w nowym sezonie - Superpuchar Polski 2019 spotkają się ze sobą obecni finaliści Plus Ligi - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Onico Warszawa.

ZAKSA i Onico zagrają w Arenie Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gliwicka Arena, która przyciąga coraz więcej sportowych imprez na najwyższym poziomie siatkarską inaugurację ma już za sobą. Za nami bowiem spotkanie Ligi Mistrzów siatkarzy z udziałem ZAKSY, który obejrzało blisko 9 000 widzów. Niespełna miesiąc temu w hali odbył się również mecz eliminacji Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych z udziałem reprezentacji Polski, a za trzy tygodnie sezon reprezentacyjny w nowoczesnym gliwickim obiekcie otworzy siatkarska reprezentacja Polski, która w towarzyskim meczu z mierzy się z Niemcami.

W spotkaniu o Superpuchar powinni się ze sobą spotkać triumfatorzy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, jednak w kończącym się sezonie w finale zarówno jednych, jak i drugich rozgrywek spotkały się ze sobą te same zespoły - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Onico Warszawa i to one w październiku spotkają się ze sobą w meczu, którego stawką będzie Superpuchar Polski. Spotkanie to poprzedzi start jubileuszowego, dwudziestego sezonu Plus Ligi.

Dokładna data rozegrania spotkania poprzedzającego start rozgrywek w Lidze Mistrzów Świata oraz informacja o sprzedaży biletów podana zostanie przez organizatora - PLS wkrótce.