Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Mistrzem Polski [ZDJĘCIA]

W pełnym emocji i dramaturgii trzecim meczu finałowym ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała w czterech setach warszawskie Onico. Kędzierzynianie zdobyli tym samym w kończącym się sezonie podwójną koronę - do zdobytego w styczniu Pucharu Polski dorzucili ósmy w historii tytuł Mistrza Polski.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Mistrzem Polski [ZDJĘCIA]

Od początku premierowej odsłony wynik oscylował w okolicach remisu i żaden z zespołów nie potrafił wyjść na wyższe prowadzenie. Dopiero w połowie seta gospodarze zdołali wypracować sobie trzypunktową zaliczkę (13:10). W kolejnych akcjach kędzierzynianie dorzucili do swojej przewagi jeszcze jedno "oczko" (16:12), jednak zbliżając się do decydujących fragmentów partii przewaga miejscowych stopniała do zaledwie jednego punktu (20:19). W końcówce siatkarze ZAKSY odbudowali swoją czteropunktową przewagę (24:20) i wykorzystując trzecią piłkę setową wygrali ostatecznie do 22.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry obu ekip, jednak tym razem jako pierwsi większą przewagę wypracowali sobie przyjezdni, którzy wyszli na trzypunktowe prowadzenie (7:10). Taki obrót sprawy zmusił do reakcji trenera gospodarzy - Andreę Gardiniego, który poprosił o przerwę. Ta przyniosła efekt i już po chwili na tablicy wyników pojawił się remis po 12. W dalszej fazie gry warszawianie odbudowali swoją trzypunktową przewagę (16:19), która w kolejnych akcjach wzrosła do sześciu "oczek" (17:23). Onico utrzymało wypracowaną przewagę do końca i wygrało do 19 doprowadzając do remisu w meczu.

Trzecią partię od trzypunktowego prowadzenia rozpoczęli przyjezdni (3:6). Konsekwentnie grający warszawiacy utrzymywali wypracowaną przewagę, która w środkowej fazie seta powiększyła się do pięciu punktów (8:13). Przerwa na żądanie trenera gospodarzy nie przyniosła efektu i wchodząc w decydującą fazę seta Onico utrzymało pięć "oczek" przewagi (15:20). Problemy z przyjęciem zagrywki jakie mieli goście sprawiły, że ZAKSA odrobiła straty i wyszła na prowadzenie 22:21. Po chwili na prowadzeniu ponownie znajdowali się goście (22:23), jednak w emocjonującej, pełnej dramaturgii i zwrotów akcji rozstrzyganej na przewagi końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy wygrali 32:30.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia 1:3 jednak ZAKSA szybko doprowadziła do remisu i gra ponownie w tym meczu wyrównała się. W dalszej fazie gry obydwa zespoły grały punkt za punkt i na minimalnym prowadzeniu znajdował się raz jeden, raz drugi zespół. Jako pierwsi większą zaliczkę w tej partii wypracowali sobie miejscowi, którzy wchodząc w decydujący fragment partii wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (20:15). W końcówce gospodarze nie wypuścili przewagi i wygrali do 19, a całe spotkanie 3:1.

Statuetka najlepszego zawodnika spotkania trafiła w ręce przyjmującego ZAKSY - Rafała Szymury.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Onico Warszawa 3:1 (25:22, 19:25, 32:30, 25:19)

ZAKSA: Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Kaczmarek, Szymura R., Bieniek oraz Zatorski (libero), Śliwka, Stępień, Koppers

Onico: Brizard, Penchev, Vigrass, Muzaj, Łukasik, Wrona oraz Wojtaszek (libero), Janikowski

W rywalizacji do trzech zwycięstw kędzierzynianie pokonali Onico 3:0 zdobywając tym samym po raz ósmy w historii tytuł Mistrza Polski.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].