Poniedziałek, 16 września 2019

imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

RSS

Zmiany w ZAKSIE! Sześciu mistrzów opuszcza klub

08.05.2019 10:42 | 0 komentarzy | rafbl

W weekend zakończyły się rozgrywki w Plus Lidze jednak dla kibiców nie oznacza to końca emocji bowiem... ruszyła karuzela transferowa.

Zmiany w ZAKSIE! Sześciu mistrzów opuszcza klub
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak co sezon w każdym zespole konieczne są mniejsze lub większe roszady. Nie ominęło to również świeżo upieczonych złotych medalistów Mistrzostw Polski - ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, której szeregi opuści sześciu zawodników.

Największe zmiany kędzierzynian czekają na pozycji środkowego. Tu klub opuszcza aż trzech zawodników. Mateusz Bieniek, który reprezentował ZAKSĘ trzy sezony i zdobył z nią dwa tytuły mistrzowskie karierę kontynuować będzie we włoskim Cucine Lube Civitanova. Ponadto po rocznej przygodzie zespół opuszczają Mateusz Sacharewicz i Tomasz Kalembka.

W zespole nie zobaczymy również MVP trzeciego spotkania finału Plus Ligi przeciwko warszawskiemu Onico - Rafała Szymury, który występował w niej przez dwa lata. Młody przyjmujący w kolejnym sezonie reprezentować będzie barwy innego plusligowego zespołu - GKS-u Katowice.

Kolejnymi zawodnikami, którzy po jednym sezonie opuszczają klub są Brandon Koppers i James Shaw, który dołączył do zespołu w trakcie rozgrywek jednak z uwagi na kontuzję nie był w stanie dokończyć rozgrywek.

Wszystkim naszym mistrzom dziękujemy za reprezentowanie barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ciężką pracę, zaangażowanie, pozostawione na boisku serce i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów na siatkarskich boiskach - w ten sposób za grę dla ZAKSY podziękował prezes Sebastian Świderski.

Również sztab szkoleniowy kędzierzynian czekają zmiany. Klub po trzech latach opuszcza klubowy statystyk - Iwo Wagner, który był częścią mistrzowskich sztabów szkoleniowych dwóch ostatnich trenerów ZAKSY: Ferdinando de Giorgiego i Andrei Gardiniego.


Znanych jest już kilku zawodników, którzy w przyszłym sezonie reprezentować będą ZAKSĘ. Już na początku roku swoje kontrakty z klubem przedłużyli Benjamin Toniutti, Sam Deroo, Paweł Zatorski. Ponadto ważne umowy mają: Łukasz Wiśniewski, Łukasz Kaczmarek i Aleksander Śliwka. Do klubu po rocznych wypożyczeniach do czwartego zespołu Plus Ligi - Aluronu Virtu Warty Zawiercie mają wrócić Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno. O dalszych ruchach transferowych będziemy informować na bieżąco.