Poniedziałek, 23 września 2019

imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta

RSS

Sześciu siatkarzy odchodzi z Jastrzębskiego Węgla

10.05.2019 22:29 | 0 komentarzy | rafbl

Karuzela transferowa w Plus Lidze trwa w najlepsze. Każdy z zespołów przed rozpoczęciem kolejnego sezonu czekają mniejsze lub większe zmiany. Nie inaczej będzie w 3. drużynie minionego sezonu - Jastrzębskim Węglu.

Sześciu siatkarzy odchodzi z Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z zespołu prowadzonego przez trenera Roberto Santilliego odchodzi sześciu zawodników. Drużynę, która przed tygodniem zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski opuści trzech środkowych, dwóch przyjmujących oraz rozgrywający. O tym, że zmiany są nieuniknione opowiedział sternik jastrzębskiego klubu Adam Gorol.

Sport zawodowy funkcjonuje w taki sposób, że co sezon następują zmiany w składzie i trzeba to zrozumieć. W naszym przypadku nie jest to przyjemny moment, gdyż mamy medal, cieszymy się z niego, a z pewnymi zawodnikami trzeba się rozstać. Teraz się żegnamy, ale w sporcie często następują powroty i my ich również nie możemy wykluczyć – mówi prezes Adam Gorol.

Po trzyletniej przygodzie z Jastrzębskim Węglem zespół opuszcza grający na pozycji środkowego - Grzegorz Kosok. Dla kapitana "pomarańczowych" była to już druga w karierze przygoda z jastrzębskim klubem. Na środku siatki w kolejnym sezonie nie zagrają ponadto: Dawid Gunia i Jakub Turski.

Po kilku miesiącach gry w koszulce jastrzębskiego klubu zespół opuści również Wojciech Ferens, który dołączył do drużyny w trakcie sezonu zastępując Salvadora Hidalgo Olivę. Drugim z zawodników grających na przyjęciu, który odchodzi z klubu jest wychowanek Żorskiej Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla - Patryk Czyrniański.

Tylko rok trwała przygoda z Jastrzębskim Węglem rozgrywającego Nikodema Wolańskiego, który nie miał zbyt wielu okazji do zaprezentowania się na parkiecie i pojawiał się na nim głównie na zadaniowych zmianach na zagrywce.


Znane jest już kilka nazwisk zawodników, którzy reprezentować będą zespół "pomarańczowych" w Plus Lidze i w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Kontrakty przedłużyli Dawid Konarski, Lukas Kampa i Jakub Bucki, a ważną umowę mają Christian Fromm, Piotr Hain i Jakub Popiwczak. Z kolei Julien Lynell podjął decyzję o wypełnieniu do końca podpisanego przed rokiem dwuletniego kontraktu. O kolejnych ruchach transferowych klubu informować będziemy na bieżąco.