środa, 21 sierpnia 2019

imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii

RSS

Andrea Gardini odchodzi z ZAKSY

13.05.2019 08:44 | 0 komentarzy | rafbl

Po dwóch sezonach zakończyła się przygoda trenera Andrei Gardiniego z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Szkoleniowiec Mistrzów Polski z powodów osobistych zdecydował się na powrót do Włoch i w nowym sezonie poprowadzi beniaminka włoskiej Serie A1 - Gas Sales Piacenza Volley.

Andrea Gardini odchodzi z ZAKSY
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kariera trenerska Andrei Gardiniego trwała w Polsce od 2011 roku. Początkowo przez dwa lata był asystentem Andrei Anastasiego w reprezentacji Polski, a następnie przez trzy lata był pierwszym szkoleniowcem plusligowego Indykpolu AZS Olsztyn. Od 2017 roku prowadził zespół z Kędzierzyna-Koźla.

Pod wodzą Gardiniego ZAKSA odnosiła liczne sukcesy. W pierwszym sezonie pracy z klubem Włoch zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski oraz awansował do Finale Four Ligi Mistrzów. Jeszcze lepiej pod jego wodzą zespół zaprezentował się w zakończonym niedawno sezonie, kiedy zdobył podwójną koronę - Mistrzostwo i Puchar Polski.

Włoch, który na powrót do ojczyzny zdecydował się z powodów osobistych ma już nowego pracodawcę. W kolejnym sezonie będzie pierwszym szkoleniowcem beniaminka włoskiej Serie A1 - Gas Sales Piacenza Volley, z którym podpisał dwuletnią umowę.

Prezes ZAKSY - Sebastian Świderski podziękował włoskiemu szkoleniowcowi za dwuletnią współpracę i zaangażowanie życząc równocześnie powodzenia w dalszej pracy zawodowej:

Po ostatnim bardzo udanym sezonie pod wodzą Andrei Gardiniego klub złożył mu propozycję kontynuacji współpracy. Andrea podjął decyzję o powrocie do Włoch. Na pewno jego postać zapisze się w historii klubu na długie lata. Bardzo dziękuję mu za współpracę i życzę dalszych sukcesów zawodowych – dziękując trenerowi za zaangażowanie i wkład w sukcesy ZAKSY - tak decyzję włoskiego szkoleniowca skomentował Sebastian Świderski.

Jak na razie nie jest znane nazwisko następcy Gardiniego. Nieoficjalnie mówi się, że Włocha na stanowisku trenera Mistrzów Polski mógłby zastąpić były trener reprezentacji Polski Stefan Antiga, z którą w 2014 roku zdobył Mistrzostwo Świata, który w ubiegłym sezonie poprowadził plusligowe Onico Warszawa do wicemistrzostwa Polski.