Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piłkarze ręczni z Kuźni Raciborskiej w finale wojewódzkim

W Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej rozegrano 1/2 finału wojewódzkiego w piłce ręcznej chłopców. Do rywalizacji stanęły drużyny ze Szkół Podstawowych z Bielska-Białej, Rybnika, Jastrzębia-Zdroju oraz gospodarzy z Kuźni Raciborskiej.

Piłkarze ręczni z Kuźni Raciborskiej w finale wojewódzkim

W pierwszym meczu spotkała się drużyna gospodarzy z reprezentacją Szkoły Podstawowej z Jastrzębia-Zdroju. Zwyciężyli gospodarze z wynikiem 17:6. W drugim spotkaniu zmierzyły się drużyny ze szkół z Rybnika oraz Bielska-Białej. Zwyciężyła drużyna z Bielska-Białej z wynikiem 7:5. W walce o trzecie miejsce spotkały się zespoły z Rybnika i Jastrzębia-Zdroju. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników ukazał się remis 4:4. Po rzutach karnych zwyciężyła drużyna z Jastrzębia-Zdroju. W finale zmierzyły się drużyny ze szkół z Bielska-Białej oraz gospodarzy z Kuźni Raciborskiej. Zwyciężyła drużyna z kuźniańskiej Szkoły Podstawowej 19:7 awansując tym samym do finału Wojewódzkich Igrzysk Dzieci. Sędzią zawodów był Marceli Winkler. Uczniów zwycięskiej drużyny przygotowali trener Andrzej Ścierko oraz nauczyciel wychowania fizycznego Gabriela Brzeźniak.

Wyniki:

  • I miejsce Szkoła Podstawowa z Kuźni Raciborskiej
  • II miejsce Szkoła Podstawowa z Bielska-Białej
  • III miejsce Szkoła Podstawowa z Jastrzębia-Zdroju
  • IV miejsce Szkoła Podstawowa z Rybnika

Skład zwycięskiej drużyny:

Józef Halas, Mateusz Kijas, Patryk Mocha, Olaf Patera, Patryk Rybczyński, Łukasz Skolik, Szymon Urbaniec, Maksymilian Włodarczyk, Wojciech Wojnar, Borys Wójcik, Adam Zamkotowicz.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].