Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Kobiety na 5+” - Jastrzębie-Zdrój opanowały piękne, wysportowane panie

„Tam gdzie kobiety, tam dużo słońca. Gratuluję wszystkim paniom, które dobiegły do końca, doszły do końca, bo to sukces w takim upale pokonać ten dystans” - mówiła ze sceny Prezydent Miasta Anna Hetman podczas ceremonii zakończenia 6. Jastrzębskiego Biegu Kobiet i 4. Marszu Nordic Walking.

„Kobiety na 5+” - Jastrzębie-Zdrój opanowały piękne, wysportowane panie

Bieg ukończyło 939 zawodniczek, najstarsza w wieku 73 lat, najmłodsza 16 lat. W kategorii „OPEN” na miejscu pierwszym, z czasem 18 minut i 30 sekund uplasowała się Sylwia Ślęzak reprezentująca „1 Second Team”; drugą pozycję wywalczyła, z czasem 19 minut i 11 sekund Sandra Michalak reprezentująca „Triathlon X-Team”; na trzeciej pozycji swój start zakończyła dwukrotna zwyciężczyni jastrzębskiego biegu, reprezentująca „Alpinsport Team”, Aneta Suwaj z czasem 19 minut i 15 sekund.

Nordic Walking ukończyło 225 pań. Pierwszą pozycję wywalczyła Anna Zaczyńska reprezentująca „MTS Drużyna Szpiku KGHM” z czasem 32 minuty i 17 sekund; na drugim stopniu podium znalazła się Joanna Kołodziej uzyskując czas 33 minuty i 25 sekund; trzecia na mecie pojawiła się Roksana Orzyszek z czasem 33 minuty i 28 sekund.

Tradycyjnie dopisała wspaniała pogoda, a na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju od samego rana można było spotkać nie tylko zawodniczki, ale także kibicujące im rodziny i przyjaciół. Impreza ma charakter rodzinnego pikniku i przyciąga coraz więcej zwolenniczek aktywnego spędzania wolnego czasu. Jastrzębski bieg „Kobiety na 5+” wyrobił już sobie renomę wśród imprez biegowych w Polsce. Uczestniczące w niej panie mówią o bardzo dobrej organizacji i niepowtarzalnej atmosferze. Należy niewątpliwie pogratulować organizatorowi, którym jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Jastrzębie-Zdrój i wszystkim partnerom tego wyjątkowego wydarzenia.

Maciej Kanik | nowiny.pl

Ludzie

Anna Hetman

Prezydent Jastrzębia-Zdrój

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].