Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trzecie miejsce siatkarzy „Mechanika” w województwie śląskim

W środę 29 maja w Gliwicach został rozegrany Finał Licealiady województwa śląskiego w piłce siatkowej chłopców.

Trzecie miejsce siatkarzy „Mechanika” w województwie śląskim

W turnieju tym wystąpiły: ZSTI Gliwice, IX LO Częstochowa, ZS im. W. Szybińskiego Cieszyn i CKZiU nr2 „Mechanik” Racibórz.

Pierwszy mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze z Gliwic pokonując Cieszyn w dwóch setach. W drugim meczu „Mechanik” zmierzył się z faworytem z Częstochowy i po zaciętym pojedynku (17:25,25:27) musiał uznać wyższość przeciwnika.

W meczu o 3. miejsce chłopcy z Raciborza nie dali większych szans przeciwnikowi i pewnie pokonali zespół z Cieszyna 2:0 (25:18, 25:14). Finał zawodów zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Częstochowy, którzy pokonując Gliwice zostali mistrzami Licealiady województwa śląskiego.

„Mechanik” zajmując trzecie miejsce w Finale Licealiady osiągnął najlepszy wynik od ponad 40 lat. Szkołę reprezentowali: Besz Jakub, Gołuchowski Szymon, Kućma Paweł, Sokolik Mateusz, Myśliwy Tomasz, Rzytki Marek, Nadskakulski Daniel, Bluj Michał, Jureczka Szymon, Gładysz Dawid, Jarząbek Dominik.

Ponadto we wcześniejszych etapach grali: Polak Patryk, Dyjach Kacper, Kilian Sebastian. Opiekunem drużyny jest Damian Sergiel.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].