Poniedziałek, 21 października 2019

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Siatkarki wodzisławskiej Zorzy najlepsze w Volley Cup!

04.06.2019 18:41 | 0 komentarzy | rafbl

W dniach 1-2 czerwca w hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej rozegrany został Międzynarodowy Turniej Kadetek Volley Cup. Świetnie zaprezentowały się w nim siatkarki wodzisławskiej Zorzy, które w gronie dziesięciu uczestniczących zespołów okazały się najlepsze. Drugi przedstawiciel naszego regionu - JKS SMS Jastrzębie-Zdrój zajął 3. miejsce.

Siatkarki wodzisławskiej Zorzy najlepsze w Volley Cup!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Weekendowy turniej rozgrywany był pod patronatem prezydenta miasta Bielsko-Biała. Dziesięciu uczestników turnieju podzielonych zostało na dwie pięciozespołowe grupy, w których zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym. W gronie uczestników znalazły się zespoły z Bielska-Białej, Wodzisławia Śląskiego, Jastrzębia-Zdroju, Cieszyna, Wieliczki, Warszawy i czeskiej Ostravy.

Podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki w pierwszym dniu turnieju wygrały wszystkie swoje mecze grupowe - z JKS SMS Jastrzębie-Zdrój, TJ Ostrava I, BKS Stal Bielsko-Biala I i SKS Bielsko-Biała.

W niedzielę, w meczu finałowym siatkarki Zorzy zagrały koncertowo i nie dały żadnych szans rywalkom z BKS Stal Bielsko-Biała II, wygrywając 2:0 (25:12, 25:8).

Najlepszą zawodniczką zespoły Zorzy Wodzisław Śląski wybrana została Patrycja Grabowska.

MKS Zorza wystąpiła w składzie: Marta Mika (kapitan), Paulina Jagła, Patrycja Grabowska, Patrycja Bierza, Julia Świsulska, Monika Łotecka, Martyna Zając (libero), Amelia Bażan, Marta Zielonka, Anna Chojnacka, Kamila Kąsik, Wiktoria Kaszkarot. Trener: Andrzej Brzezinka.

Klasyfikacja końcowa:

  1. MKS Zorza Wodzisław Śląski
  2. BKS Stal Bielsko-Biała II
  3. JKS SMS Jastrzębie-Zdrój
  4. WTS Solna Wieliczka
  5. ESPES Sparta Warszawa
  6. BKS Stal Bielsko-Biała I
  7. TJ Ostrava I
  8. Victoria MOSiR Cieszyn
  9. MKS Bielsko-Biała
  10. TJ Ostrava II