środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Nowy środkowy w Jastrzębskim Węglu

05.06.2019 21:29 | 0 komentarzy | rafbl

Brązowy medalista zakończonych przed miesiącem rozgrywek Plus Ligi pozyskał grającego na pozycji środkowego - Jurija Gladyra, który w "pomarańczowych" barwach grać będzie jako.. Polak. Jest to trzynasty zawodnik, który reprezentować będzie klub w kolejnym sezonie.

Nowy środkowy w Jastrzębskim Węglu
fot. legavolley.it
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pochodzący z Ukrainy środkowy większość kariery spędził w Polsce. Pierwszym jego klubem w 2008 roku był zespół z AZS Politechnika Warszawska. Później przez siedem lat grał w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle i przez rok w Skrze Bełchatów. Ma na swoim koncie cztery medale Mistrzostw Polski i dwa Puchary Polski, a także srebrny medal Pucharu CEV. Ostatnie dwa sezony spędził w lidze tureckiej i włoskiej.

Niespełna 35-letni zawodnik nie kryje zadowolenia z możliwości powrotu do kraju, w którym grał przez wiele lat, który mu się podoba i w którym czuje się dobrze.

Wracam do kraju, w którym grałem przez wiele lat, który mi się podoba i w którym zarówno ja, jak i moja rodzina czujemy się bardzo dobrze, jak w domu. Wszystko złożyło się "na tak". Jestem zadowolony z powrotu do PlusLigi – podkreśla Gladyr.

Niezwykle ważną informacją jest fakt, że Jurij Gladyr w barwach Jastrzębskiego Węgla grać będzie jako Polak. Zarówno siatkarz jak i klub spełnili wszelkie wymogi formalne w tej kwestii i uzyskali zgody ukraińskiej federacji, Polskiego Związku Piłki Siatkowej i FIVB, dzięki czemu środkowy nie będzie liczony wedle obowiązującego w ligowych rozgrywkach limitu obcokrajowców.

Jak poinformował prezes Jastrzębskiego Węgla - Adam Gorol: Zarówno siatkarz, jak i my jako Klub dopełniliśmy wszelkich wymogów formalnych w tym zakresie. Po uzyskaniu zgody z federacji ukraińskiej oraz z Polskiego Związku Piłki Siatkowej, kwestia ta została pomyślnie dla nas usankcjonowana również przez Międzynarodową Federację Piłki Siatkowej (FIVB). Tym samym Jurij nie będzie zajmował miejsca w zespole dla trzech obcokrajowców wedle limitu obowiązującego w PlusLidze.

W samych superlatywach o nowo pozyskanym zawodniku wypowiada się szkoleniowiec jastrzębskiego zespołu - Roberto Santilli, który uważa Gladyra za zawodnika wysokiej klasy, którego doświadczenie może okazać się dla zespołu bezcenne.

Jurija Gladyra pamiętam jeszcze z moich początków pracy w Polsce. To wysokiej klasy zawodnik, z wielkim sercem do gry i znakomitymi umiejętnościami. To co ważne, to jego ogromne doświadczenie, które może okazać się bezcenne dla zespołu. Składają się na to długie lata występów w Polsce, rok spędzony w Turcji i ostatnio sezon we Włoszech. Jest to dokładnie taki zawodnik, jakiego potrzebowaliśmy. Uważam, że Jurij będzie jednym z kluczowych graczy w naszym zespole – tak transfer ocenia szkoleniowiec, Roberto Santilli.

To kolejny transfer jastrzębskiego zespołu, który zbliża się do skompletowania składu na kolejny sezon. Znanych jest już trzynastu siatkarzy jakich do dyspozycji będzie mieć szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla. Oprócz Jurija Gladyra na środku siatki występować będą Piotr Hain, Michał Szalacha i Graham Vigrass. O sile ataku stanowić będą Dawid Konarski i Jakub Bucki. Za przyjęcie odpowiedzialni będą Christian Fromm, Julien Lynell, Tomasz Fornal i Dominik Depowski. Rozgrywającymi będą Lukas Kampa i Raphael Margarido, a na libero zagra Jakub Popiewczak.