środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Siatkarski weekend na plaży w Rudzińcu

07.06.2019 07:55 | 0 komentarzy | rafbl

W weekend w Rudzińcu rozegrane zostaną dwa turnieje siatkówki plażowej pod egidą cyklu Otwartych Mistrzostw Śląska. Na obiekcie przy ulicy Opolskiej w sobotę zagrają mężczyźni, a w niedzielę odbędzie się turniej mikstów.

Siatkarski weekend na plaży w Rudzińcu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niespełna trzy tygodnie temu na tym samym obiekcie sezon plażowy rozpoczynały panie, które rywalizowały w pierwszym z turniejów cyklu IV Otwartych Mistrzostw Śląska pod patronatem Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. W zmaganiach wzięło wtedy udział 14 par.

Już w sobotę na boiskach zlokalizowanych przy ulicy Opolskiej w Rudzińcu o cenne rankingowe punkty, które będą ważne w kontekście awansu do turnieju finałowego IV Otwartych Mistrzostw Śląska, który w dniach 3-4 sierpnia odbędzie się w Koszęcinie powalczą mężczyźni. Świetna organizacja turnieju kobiet, o której głośno było w siatkarskim środowisku przełożyła się na duże zainteresowanie męskich par, których ilość może okazać się rekordowa.

Dzień później do rywalizacji wkroczą pary mikstowe. Tutaj również zainteresowanie jest duże i zapowiadana słoneczna pogoda z pewnością przyciągnie liczne grono pasjonatów plażowej odmiany siatkówki.

Podobnie jak w przypadku turnieju kobiet, również nad weekendowymi turniejami główny patronat objął radny powiatu gliwickiego - Józef Kruczek. Dodatkową atrakcją sobotniego turnieju będzie zespół cheerleaderek - Infiniti Lejdis, które na co dzień prezentują swoje umiejętności na meczach siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Początek obydwu turniejów o godzinie 9:30. Więcej informacji tutaj.