Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niesamowity Słupina i dziewięć goli w Kobyli. Stal ucieka przed zaskakującym spadkiem z A klasy [ZDJĘCIA]

Wyjątkowo bo aż sześć drużyn spadnie z raciborskiej A klasy. Na 11. miejscu plasuje się Stal Kuźnia Raciborska, która mimo wielu zwycięstw może spaść do B klasy. By tego uniknąć piłkarze z Kuźni Raciborskiej od początku agresywnie ruszyli na zawodników wyżej notowanego Płomienia Kobyla.

Niesamowity Słupina i dziewięć goli w Kobyli. Stal ucieka przed zaskakującym spadkiem z A klasy [ZDJĘCIA]

Już w 5. minucie prowadzenie kuźniańskiej Stali dał Ukrainiec Hennadii Tornovetskyi. Doping kibiców przyjezdnych niósł piłkarzy z Kuźni i w 21. minucie było już 2:0 po golu Damiana Słupiny. Napastnik w niedzielę był w rewelacyjnej dyspozycji i osiem minut później zdobył gola na 3:0, a chwilę później mógł podwyższyć na 4:0, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce. Stal wysokie prowadzenie straciła przed przerwą. Najpierw za zagranie ręką, rzut karny pewnie wykorzystał Jarosław Marcisz, a trzy minuty później pięknym strzałem z dystansu ten sam zawodnik zdobył gola kontaktowego. Stal znów atakowała po przerwie, a to przyniosło trzecią bramkę Słupiny i prowadzenie przyjezdnych 4:2. Kuźnia spokojniejsza o komplet punktów mogła być po trafieniu Adama Szczypki, który zdobył gola w 69. minucie. Stal potrzebowała w tym meczu minimum remisu, żeby wciąż liczyć się w grze o utrzymanie. Kobyla próbowała jeszcze nawiązać kontakt po golu Kamila Knury, ale ostatecznie wynik 6:3 dla Kuźni Raciborskiej ustalił rewelacyjny Słupina. Stal zrównała się punktami z Raszczycami, a za tydzień zagra kluczowy mecz o utrzymanie z Chałupkami, które mają o punkt więcej od zawodników z Kuźni Raciborskiej.

Płomień Kobyla - Stal Kuźnia Raciborska 3:6 (2:3)

Jarosław Marcisz 40.-k., 43., Kamil Knura 78. - Hennadii Tornovetskyi 5., Damian Słupina 21., 29., 56., 90.+1., Adam Szczypka 69.

Sędziowali: Dariusz Lenort, Mateusz Piszczelok, Bartosz Ochyj (KS Racibórz)

Żółta kartka: Jarosław Marcisz (Kobyla)

Kobyla: Paweł Kałuża - Paweł Bezuch, Grzegorz Gawron, Łukasz Smuda, Kamil Cieślik (45. Michał Piątek), Szymon Kubala, Patryk Pytlik, Jarosław Marcisz, Tomasz Lemiesz, Kamil Wieczorek (45. Wojciech Matuszek), Kamil Knura. Trener: Wojciech Matuszek.

Stal: Krzysztof Musioł - Łukasz Żak, Mateusz Suszka, Łukasz Kijas, Tomasz Mentelski, Krzysztof Szabałowski, Łukasz Tolpa (78. Sebastian Dziadura), Hennadii Tornovetskyi (45. Adam Szczypka), Robert Telma, Damian Kilian, Damian Słupina. Trener: Józef Teresiak.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].