Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Już jutro rusza finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

Już jutro w Gdyni rozpocznie się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w którym udział wezmą po 32 najlepsze pary w kategorii kobiet i mężczyzn. Nasz region reprezentować będą pary z uczelni z Raciborza i Gliwic.

Już jutro rusza finał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej
fot. Agencja Reklamy Five

Finaliści wyłonieni zostali w czterech strefowych turniejach półfinałowych rozegranych w: Lublinie, Szczecinie, Warszawie i Dąbrowie Górniczej. Z każdego z półfinałów awans do finału uzyskało po osiem najlepszych par. Pary z naszego regionu reprezentujące PWSZ w Raciborzu i Politechnikę Śląską w Gliwicach rywalizowały w półfinale D, który w dniach 26-28 maja rozegrany został w Dąbrowie Górniczej.

W turnieju kobiet w gronie 20 uczestniczących par znalazły się dwie pary reprezentujące gliwicką uczelnię: Akademickie Mistrzynie Śląska - Aleksandra Elko i Joanna Moczko oraz Karolina Krzeszewska i Kamila Toborek. Obydwie pary w Dąbrowie Górniczej zagrały bardzo dobrze i uzyskały awans do finału. Awans z pierwszego miejsca uzyskała para Aleksandra Elko/Joanna Moczko, natomiast para Karolina Krzeszewska/Kamila Toborek uplasowały się na 8. miejscu.

Klasyfikacja końcowa:

1. Aleksandra Elko/Joanna Moczko (PŚ Gliwice)
2. Aleksandra Lipska/Anna Bodasińska (Akademia WSB)
3. Aleksandra Smykla/Karolina Wróbel (UHP Częstochowa)
4. Sandra Banach/Patrycja Telega (AWF Wrocław)
5. Kaja Strużyk/Marta Pietroczuk (UŚ Katowice)
6. Klaudia Kubas/Bianka Fudali (UPr Wrocław)
7. Magdalena Kaszuba/Alicja Krusiewicz (AWF Katowice)
8. Kamila Toborek/Karolina Krzeszewska (PŚ Gliwice)


W turnieju męskim wśród 23 uczestniczących par nasz region reprezentowały po dwie pary z PWSZ Racibórz i Politechniki Śląskiej w Gliwiach. Raciborską uczelnię reprezentowali: brązowi medaliści Akademickich Mistrzostw Śląska - Kacper Ledwoń i Kamil Dębski oraz Miłosz Zasłonka i Michał Szmajduch, natomiast gliwicką Politechnikę Krzysztof CzekałaGrzegorz Łata oraz Karol KaniaMichał Ciebień. Awans do Gdyni uzyskała tylko para Kacper Ledwoń/Kamil Dębski, którzy w Dąbrowie Górniczej uplasowali się na 2. miejscu. Pary Krzysztof Czekała/Grzegorz Łata i Miłosz Zasłonka/Michał Szmajduch zajęli 13. miejsce, a Karol Kania/Michał Ciebień byli 17.

Klasyfikacja końcowa:

1. Mikołaj Głowacki/Mateusz Wołowicz (UZ Zielona Góra)
2. Kacper Ledwoń/Kamil Dębski (PWSZ Racibórz)
3. Tomasz Ciach/ Marek Setlak (PO Opole)
4. Jakub Grzegolec/Błażej Podleśny (AWF Katowice)
5. Jan Lipski/Patryk Rajfura (ŚUM Katowice)
6. Adam Szymczak/Karol Tarnowski (UE Katowice)
7. Mateusz Bury/Adam Andrys (PWr Wrocław)
8. Maciej Mata/Adam Wróbel (PO Opole)
...

13. Krzysztof Czekała/Grzegorz Łata (PŚ Gliwice)
       Miłosz Zasłonka/Michał Szmajduch (PWSZ Racibórz)
...
17. Karol Kania/Michał Ciebień (PŚ Gliwice)

Rywalizacja w turnieju rozgrywanym na plaży w Gdyni rozpocznie się w piątek o 9:00. Mecze finałowe zaplanowane są na niedzielne popołudnie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].