środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Liga Mistrzów: Na kogo trafi Piast?

17.06.2019 19:52 | 0 komentarzy | kozz

Potencjalnych rywali mistrza Polski jest sześciu. We wtorek odbędzie się losowanie par I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. 

Liga Mistrzów: Na kogo trafi Piast?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piast Gliwice w samej końcówce sezonu polskiej ekstraklasy narzucił duże tempo w zdobywaniu punktów, co pozwoliło wyprzedzić Lechię Gdańsk i Legię Warszawę. Teraz zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika czeka nagroda w postaci europejskich rozgrywek. Piast po raz pierwszy w historii sięgnął po mistrzostwo Polski i pierwszy raz wystartuje w eliminacjach do prestiżowych rozgrywek. Przed ekipą z Gliwic bardzo trudny czas, aby dobrze przygotować się nie tylko do nowego sezonu w polskiej ekstraklasie, ale też do elitarnej Ligi Mistrzów. Nim jednak Piast będzie mógł zagrać w fazie grupowej musi przejść aż 4 rundy eliminacji. 

Piast Gliwice nie będzie rozstawiany w żadnej z rund. W I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów UEFA Piast trafi na jedną z sześciu drużyn, a są to: białoruski BATE Borysów, słoweński Maribor, norweski Rosenborg Trondheim, fiński HJK Helsinki, irlandzki Dundalk i walijski The New Saints. Na papierze na rywali łatwiejszych wyglądają drużyny z Finlandii, Irlandii i Walii. Aczkolwiek to boisko weryfikuje ostateczną dyspozycję drużyn.

Losowanie we wtorek, 18 czerwca.