środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

Polonia Głubczyce zrezygnowała z trzeciej ligi!

18.06.2019 23:06 | 1 komentarz | kozz

Wygrali opolską czwartą ligę, ale z prawa awansu do trzeciej ligi nie skorzystają. Polonia Głubczyce zostaje w IV lidze. 

Polonia Głubczyce zrezygnowała z trzeciej ligi!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W imieniu Zarządu klubu Polonia Głubczyce pragnę poinformować, iż mimo wygrania IV ligi Opolskiej, Polonia Głubczyce nie skorzysta z prawa awansu do III ligi. Odbyła też się rozmowa z Burmistrzem Głubczyc i wspólnie wypracowano decyzję o pozostaniu w IV lidze. Sportowym sukcesem było wygranie IV ligi. Polonia, jako spadkowicz z III ligi zdaje sobie sprawę, czym jest III liga, zarówno pod względem finansowym, sportowym i organizacyjnym. Podjęta decyzja jest bolesna zapewne dla kibiców, ale racjonalna dla dalszego funkcjonowania naszego klubu.

Z poważaniem

Marek Curyło

Polonia Głubczyce zajęła 1. miejsce w IV lidze opolskiej wyprzedzając o jeden punkt LZS Starowice. W tej sytuacji awans do III ligi uzyskuje drużyna ze Starowic. Jeśli ci również się nie zdecydują na awans, to premię do wyższej klasy rozgrywkowej uzyska Małapanew Ozimek. Jeśli żadna z powyższych drużyn nie skorzysta z prawa awansu, to w III lidze utrzyma się najwyżej sklasyfikowany spadkowicz - MKS Kluczbork.