Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

MOS pochwalił się nową ścieżką akrobatyczną. Ufundowali ją rodzice [ZDJĘCIA]

19.06.2019 11:43 | 0 komentarzy | kozz

W Międzyszkolnym Ośrodku Sportu w Raciborzu odbyły się pokazy akrobatyki. Dziewczyny ćwiczące tam na co dzień publicznie pochwaliły się zakupioną nową ścieżką akrobatyczną wartości 15 tysięcy złotych.

MOS pochwalił się nową ścieżką akrobatyczną. Ufundowali ją rodzice [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Były to pokazy akrobatyki w wykonaniu dziewcząt, które na co dzień uczestniczą u nas w zajęciach akrobatyki prowadzonych przez panią Joannę Sokołowską oraz nowoczesnych form ruchu prowadzonych przez panią Joannę Stępień. Dziewczyny kilka tygodni temu przywiozły z mistrzostw Polski kilkanaście medali, więc to spotkanie jest ukłonem w ich stronę, żeby pokazać jak to wygląda od wewnątrz - mówił dyrektor MOS Artur Krawiec.

MOS zaprosił media na spotkanie również po to, aby pokazać jak dziewczyny ćwiczą na nowej ścieżce akrobatycznej. - Spotkamy się również, żeby pokazać nowy sprzęt, który został zakupiony ze środków rady rodziców - jest to ścieżka akrobatyczna na której odbyły się pokazy. Ścieżka akrobatyczna to jest przyrząd na którym profesjonalni akrobaci wykonują elementy akrobatyki, salta, przewroty. Ścieżka sprawia, że elementy techniczne muszą być wykonywane perfekcyjnie oraz w pewnej części zapobiega urazom. Ścieżka ma 15 metrów długości i 2 szerokości i 40 centymetrów wysokości - dodał dyrektor Krawiec.

Szef placówki wyjawił także, że w przyszłości dziewczęta z akrobatyki, chciałyby również spróbować swoich umiejętności w zawodach na poziomie wojewódzkim.

Sprzęt kosztował 15 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z dobrowolnych składek, które wpłacali rodzice. Dziewczęta zbierały fundusze przez dwa lata, by móc zakupić taką ścieżkę. Zajęcia akrobatyki w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym odbywają się cały rok szkolny już od ponad 10 lat.