Piątek, 22 stycznia 2021

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Duże zainteresowanie siatkówką plażową w Knurowie

20.06.2019 12:00 | 0 komentarzy | rafbl

Dużym organizacyjnym sukcesem zakończyły się turnieje siatkówki plażowej w Knurowie, które zorganizowane zostały w ramach cyklu IV Otwartych Mistrzostw Śląska. Przez dwa dni rozegranych zostało aż 94 spotkania, a w turnieju męskim udział wzięła rekordowa ilość 32 par.

Duże zainteresowanie siatkówką plażową w Knurowie
fot. MOSiR Knurów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizatorem turnieju nad którymi patronat sprawuje Śląski Związek Piłki Siatkowej był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie. Turnieje odbyły się w ramach dni Knurowa i połączone zostały z otwarciem kąpieliska Leśne Zacisze. Uczestnicy walczyli o cenne rankingowe punkty, które zadecydują o awansie do turnieju finałowego IV Otwartych Mistrzostw Śląska, które w dniach 3-4 sierpnia odbędą się w Koszęcinie.

W sobotę siatkarze i siatkarki plażowe rywalizowały w kategorii mikstów. Słoneczna pogoda, świetna organizacja turnieju, atrakcyjne nagrody i możliwość skorzystania z atrakcji kąpieliska Leśne Zacisze ściągnęła na siatkarskie boiska 17 mieszanych par, które rozegrały łącznie 32 meczem. Najlepiej zaprezentowali się Patrycja Wardęga i Maciej Madej, którzy pokonali w finale Izabelę Marczyńską i Sebastiana Marczyńskiego. Na najniższym stopniu podium stanęli Aleksandra Karabinovich i Mateusz Pazgan, którzy w meczu o brązowe medale pokonali Weronikę Grząślewicz i Jakuba Madeja.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Patrycja Wardęga/Maciej Madej
  2. Izabela Marczyńska/Sebastian Marczyński
  3. Aleksandra Karabinovich/Mateusz Pazgan
  4. Weronika Grząślewicz/Jakub Madej

Z kolei w niedzielę odbył się turniej męski, w którym udział wzięły aż 32 siatkarskie duety. Jest to rekord pod względem ilości par w historii cyklu Otwartych Mistrzostw Śląska. Rywalizujący o cenne nagrody zawodnicy rozegrali aż 62 mecze. Po trwających do wieczornych godzin zmaganiach najlepsi okazali się Dawid Ogórek i Marcin Kapuśniak, którzy w finale pokonali Macieja Madeja i Mateusza Łysikowskiego. Trzecie miejsce zajęła para Marcin Biela i Patryk Rajfura, którzy okazali się lepsi od Michała Szczechowicza i Michałą Sadowskiego.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Dawid Ogórek/Marcin Kapuśniak
  2. Maciej Madej/Mateusz Łysikowski
  3. Marcin Biela/Patryk Rajfura
  4. Michał Szczechowicz/Michał Sadowski