Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wszystko jasne - LZS Starowice w III lidze

LZS Starowice podjął się wyzwania i zgłosił się do rozgrywek III grupy III ligi w miejsce Polonii Głubczyce.

Wszystko jasne - LZS Starowice w III lidze

Gra LZS-u w III lidze jest już pewna - wczoraj klub otrzymał stosowną licencję. Zespół ze Starowic Dolnych zajął w rozgrywkach IV ligi opolskiej drugie miejsce, ale z awansu zrezygnowała Polonia Głubczyce.

- Po przeanalizowaniu finansów, organizacji klubu, zasobów sportowych i infrastruktury zmuszeni jesteśmy do pozostania w IV lidze. Odbyła też się rozmowa z burmistrzem Głubczyc i wspólnie wypracowano decyzję o pozostaniu w IV lidze. Sportowym sukcesem było wygranie IV ligi. Polonia, jako spadkowicz z III ligi zdaje sobie sprawę, czym jest III liga, zarówno pod względem finansowym, sportowym, jak i organizacyjnym. Podjęta decyzja jest bolesna zapewne dla kibiców, ale racjonalna dla dalszego funkcjonowania naszego klubu - tłumaczył prezes Marek Curyło.

Władze LZS-u chciały awansu, ale na przeszkodzie stały m.in. za małe boisko i brak odpowiedniej liczby miejsc siedzących. Udało się jednak rozwiązać ten problem - LZS będzie rozgrywał swoje mecze na dwóch obiektach. Te "podwyższonego ryzyka" w Grodkowie, a pozostałe u siebie. Boisko w Starowicach musi jednak zostać przystosowane do wymogów, dlatego też na klub nałożono nadzór infrastrukturalny.

- LZS Starowice Dolne otrzymał licencję z nadzorem infrastrukturalnym, w którym określono terminy wykonania poszczególnych etapów prac modernizacyjnych. Pierwsza faza prac modernizacyjnych ma zostać zakończona do 31 lipca - czytamy w uzasadnieniu przyznania licencji. Rozwiązano też problem braku drużyn młodzieżowych - podpisano umowę z LZS-em Grodków.

Takie rozwiązanie oznacza, że w III lidze nie będzie grał MKS Kluczbork, który sportowo spadł, ale gdyby nie było chętnych na awans - utrzymałby się na czwartym szczeblu rozgrywkowym.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
cartman 27.06.2019 09:19

powodzenia