Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Wszystko jasne - LZS Starowice w III lidze

27.06.2019 08:30 | 1 komentarz | adi

LZS Starowice podjął się wyzwania i zgłosił się do rozgrywek III grupy III ligi w miejsce Polonii Głubczyce.

Wszystko jasne - LZS Starowice w III lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gra LZS-u w III lidze jest już pewna - wczoraj klub otrzymał stosowną licencję. Zespół ze Starowic Dolnych zajął w rozgrywkach IV ligi opolskiej drugie miejsce, ale z awansu zrezygnowała Polonia Głubczyce.

- Po przeanalizowaniu finansów, organizacji klubu, zasobów sportowych i infrastruktury zmuszeni jesteśmy do pozostania w IV lidze. Odbyła też się rozmowa z burmistrzem Głubczyc i wspólnie wypracowano decyzję o pozostaniu w IV lidze. Sportowym sukcesem było wygranie IV ligi. Polonia, jako spadkowicz z III ligi zdaje sobie sprawę, czym jest III liga, zarówno pod względem finansowym, sportowym, jak i organizacyjnym. Podjęta decyzja jest bolesna zapewne dla kibiców, ale racjonalna dla dalszego funkcjonowania naszego klubu - tłumaczył prezes Marek Curyło.

Władze LZS-u chciały awansu, ale na przeszkodzie stały m.in. za małe boisko i brak odpowiedniej liczby miejsc siedzących. Udało się jednak rozwiązać ten problem - LZS będzie rozgrywał swoje mecze na dwóch obiektach. Te "podwyższonego ryzyka" w Grodkowie, a pozostałe u siebie. Boisko w Starowicach musi jednak zostać przystosowane do wymogów, dlatego też na klub nałożono nadzór infrastrukturalny.

- LZS Starowice Dolne otrzymał licencję z nadzorem infrastrukturalnym, w którym określono terminy wykonania poszczególnych etapów prac modernizacyjnych. Pierwsza faza prac modernizacyjnych ma zostać zakończona do 31 lipca - czytamy w uzasadnieniu przyznania licencji. Rozwiązano też problem braku drużyn młodzieżowych - podpisano umowę z LZS-em Grodków.

Takie rozwiązanie oznacza, że w III lidze nie będzie grał MKS Kluczbork, który sportowo spadł, ale gdyby nie było chętnych na awans - utrzymałby się na czwartym szczeblu rozgrywkowym.