Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejne trzy punkty biało-czerwonych! Awans na wyciągnięcie ręki

Dziesiąte zwycięstwo w czternastu meczach w tegorocznej Lidze Narodów odnotowała siatkarska reprezentacja Polski, która w sobotnim spotkaniu rozegranym w Lipsku pokonała w czterech setach gospodarzy - reprezentację Niemiec. Awans Mistrzów Świata do Finale Six jest na wyciągnięcie ręki.

Kolejne trzy punkty biało-czerwonych! Awans na wyciągnięcie ręki

Spotkanie lepiej rozpoczęli biało-czerwoni, którzy już w początkowej fazie seta wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (4:1). W kolejnych akcjach podopieczni trenera Vitala Heynena powiększyli swoje prowadzenie, które w środkowej fazie premierowej odsłony sięgnęło pięciu "oczek" (13:8). Reprezentanci Polski utrzymali wypracowaną przewagę do końca i wygrali pierwszą partię pewnie do 19.

Drugi set od początku należał do gospodarzy, którzy już na początku odskoczyli na trzy punkty (4:7). Polakom udało się zniwelować straty do jednego punktu (13:14), jednak Niemcy odbudowali swoje prowadzenie i na drugiej przerwie technicznej prowadzili 13:16. W decydującym fragmencie seta biało-czerwoni nie byli w stanie odrobić dystansu dzielącego ich od rywali i przegrali do 21.

Trzecia partia miała początkowo wyrównany przebieg, jednak z czasem na bezpieczne, czteropunktowe prowadzenie odskoczyli biało-czerwoni (10:6). W dalszej fazie seta skutecznie grający Polacy konsekwentnie powiększali przewagę. Ostatecznie zawodnicy reprezentacji Polski odnieśli bardzo przekonujące zwycięstwo oddając rywalom zaledwie 14 punktów.

Czwarty set źle rozpoczął się dla przyjmującego Jastrzębskiego Węgla Tomasza Fornala, który opuścił boisko z kontuzją kostki, która na szczęście okazała się nie groźna. Wydarzenie to nie wpłynęło negatywnie na biało-czerwonych, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6. Rywale szybko odrobili straty, jednak niewielką przewagę mieli w dalszej fazie gry Polacy. Wchodząc w decydującą fazę seta Mistrzowie Świata prowadzili trzema punktami (20:17) i wydawać się że pewnie zmierzają po zwycięstwo. Niemcy odrobili straty, jednak to Polacy zachowali w końcówce więcej zimnej krwi i wygrali do 23, a całe spotkanie 3:1.

Polska - Niemcy 3:1 (25:19, 21:25, 25:14, 25:23)

Polska: Janusz, Fornal, Kłos, Filipiak, Łukasik, Huber oraz Wojtaszek (libero), Komenda, Kaczmarek, Śliwka, Bołądź

Niemcy: Zimmerman, Fromm, Brehme, Hirsch, Reichert, Baxpöhler oraz Zenger (libero), Schott, Sossenheimer, Böhme, Kampa, Weber

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].