Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Kolejne zwycięstwo Łosiaka i Kantora

01.07.2019 13:46 | 0 komentarzy | rafbl

Drugie zwycięstwo na rozgrywanych w Hamburgu Mistrzostwach Świata w Hamburgu odnieśli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Dzięki wygranej zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

Kolejne zwycięstwo Łosiaka i Kantora
fot. hamburg2019.fivb.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rywalami grających w grupie G reprezentantów Polski w drugim meczu Mistrzostw Świata byli Mauricio Vieyto i Marco Cairus z Urugwaju.

Wyrównana gra toczyła się tylko na początku premierowej odsłony. Potem inicjatywa leżała po stronie pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju Bartosza Łosiaka grającego w parze z Piotrem Kantorem, którzy na przerwie technicznej prowadzili trzema "oczkami" (12:9). W dalszej fazie gry rywale z Ameryki Południowej starali się zbliżyć do biało-czerwonych jednak Ci dzięki konsekwentnej i skutecznej grze utrzymali wypracowaną przewagę, którą w końcówce powiększyli wygrywając ostatecznie do 16.

Drugi set ponownie rozpoczął się od wyrównanej gry obu par. Dopiero zbliżając się do przerwy technicznej biało-czerwoni zbudowali sobie bezpieczne, pięciopunktowe prowadzenie (11:6). W końcówce spotkania obraz gry nie uległ zmianie i Polacy triumfowali ostatecznie do 15, a w całym spotkaniu 2:0.

W drugim grupowym meczu Amerykanie: Jacob Gibb i Taylor Crabb pewnie w dwóch setach pokonali Rosjan: Maksima Hudyakova i Igora Velichko. To właśnie reprezentanci USA będą trzecim i ostatnim rywalem biało-czerwonych w fazie grupowej Mistrzostw Świata we wtorkowym spotkaniu, którego stawką będzie pierwsze miejsce w grupie.

Łosiak/Kantor - Vieyto/Cairus 2:0 (21:16, 21:15)