Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor z kompletem zwycięstw

03.07.2019 10:11 | 0 komentarzy | rafbl

Trzecie zwycięstwo w trzecim rozegranym w Hamburgu podczas Mistrzostw Świata w siatkówce plażowej odnieśli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor. Dzięki wygranej Polacy z pierwszego miejsca awansowali do kolejnej fazy turnieju.

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor z kompletem zwycięstw
fot. hamburg2019.fivb.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rywalem biało-czerwonych byli Amerykanie: Jacob Gibb i Taylor Crabb, a stawką spotkania pierwsze miejsce w grupie G.

Początek spotkania był bardzo wyrównany i obfitował w wiele widowiskowych wymian. Niewielką przewagę mieli jednak reprezentanci Polski, którzy w środkowej fazie seta prowadzili 13:11. Zbliżając się do końca seta pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Łosiak grający w parze z  Piotrem Kantorem wrzucili wyższy bieg i odskoczyli rywalom na cztery "oczka" (17:13). Biało-czerwoni utrzymali wypracowaną przewagę do końca i wygrali premierową odsłonę do 17.

Druga partia ponownie rozpoczęła się od wyrównanej gry obu par, jednak przestój w grze Polaków sprawił, że rywale odskoczyli na trzy punkty (4:7). Polacy niezrażeni takim obrotem sprawy szybko doprowadzili do remisu po 9, a po chwili wypracowali sobie dwupunktową zaliczkę (13:11). W końcowym fragmencie seta Amerykanie zdołali doprowadzić do remisu po 18, jednak ostatnie słowo należało do biało-czerwonych, którzy po świetnej końcówce wygrali do 19, a całe spotkanie 2:0 dzięki czemu zajęli w grupie G pierwsze miejsce.

Środa jest dla reprezentantów Polski dniem przerwy. Faza pucharowa Mistrzostw Świata rozpocznie się w czwartek.

Łosiak/Kantor - Gibb/Crabb 2:0 (21:17, 21:19)