środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Młodzi lekkoatleci walczą w Raciborzu o mistrzostwo Polski [ZDJĘCIA]

03.07.2019 15:56 | 2 komentarze | adi, kozz

Od 3 do 5 lipca na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu odbywać się będą mistrzostwa Polski do lat 20 w lekkoatletyce.

Młodzi lekkoatleci walczą w Raciborzu o mistrzostwo Polski [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

O tym, że jest to bardzo duże wydarzenie może świadczyć sam fakt, że o medale walczyć będzie kilkuset sportowców. Będzie to 73. edycja mistrzostw, w dodatku odbywająca się w 100-lecie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

- Racibórz to tradycje lekkoatletyczne, zaczynające się już w latach 70-tych ubiegłego wieku. Racibórz ma się czym pochwalić - przyznał wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Grzegorz Sobczyk, który jest raciborzaninem. - Z przyjemnością wracam do tego miasta. Aż serce rośnie jak człowiek wchodzi na stadion i widzi, jak ten obiekt zmienił się. Tu mogą trenować mistrzowie, czego przykładem jest Justyna Święty-Ersetic - dodał.

Święty-Ersetic jest twarzą mistrzostw. - Cieszę się, że powstał ten stadion i że miasto dostało szansę organizacji takiego wydarzenia. Mam nadzieję, że i ja będę miała możliwość pokazania swoich umiejętności. Być może warto pomyśleć o corocznym mityngu, żebym mogła wystąpić przed własną publicznością? - rzuciła temat mistrzyni Europy w biegu na 400 metrów.

- To wielki zaszczyt, że w 100-lecie związku mistrzostwa Polski do lat 20 mogą odbywać się właśnie w Raciborzu. Mamy stadion, który przeszedł solidne przeobrażenie. Myślę, że to będzie piękna premiera. Mamy nadzieję, że mistrzostwa będą pierwszym krokiem w kierunku organizacji cyklicznych imprez lekkoatletycznych. Chcielibyśmy, żeby Racibórz stał się mocnym zagłębiem nie tylko pod kątem szkolenia, ale również dobrych rywalizacji sportowych - przyznał wiceprezydent miasta, Michał Fita.

Mistrzostwa odbywają się w ważnym terminie - to ostatnia impreza, podczas której można wywalczyć minimum na mistrzostwa Europy, które odbędą się w drugiej połowie lipca w Szwecji. O medale walczyć będzie trzech reprezentantów klubu MKS SMS Victoria Racibórz, którego przedstawiciel również był obecny na konferencji zapowiadającej wydarzenie. Julia Ziembicka wystartuje w biegu na 100 metrów przez płotki, Karol Plata w biegu na 400 metrów i Kacper Zawojski w rzucie dyskiem.

Ceremonia otwarcia mistrzostw rozpocznie się dzisiaj o 17:00 na stadionie przy ulicy Zamkowej. Wejście na zawody jest darmowe.

Minutowy program mistrzostw w wersji PDF

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza