Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Sukces juniorów LKSu Cyprzanów

08.07.2019 07:41 | 0 komentarzy | dud

Drużyna juniorów LKSu Cyprzanów zajęła II miejsce w zawodach Pucharu Polski gry w palanta. Zawody odbyły się 29 czerwca w Jaśkowie w powiecie iławskim.

Sukces juniorów LKSu Cyprzanów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Puchar Polski w Palanta Jaśkowo 2019 wygrała drużyna PSPal Rzeszów. Drugie miejsce zajęła drużyna LKS Cyprzanów (juniorzy). Trzecie miejsce przypadło gospodarzom turnieju, czyli PSPal Jaśkowo.

Jaśkowo zostało wybrane na gospodarza turnieju o Puchar Polski z powodu zdobycia Mistrzostwa Polski w Palanta w Warszawie w 2018 roku. Sama miejscowość liczy okolo 150 osób, a zawodników i gości zaproszonych było prawie 100. PSPal zorganizowało na polance obok boiska pole namiotowe wyposażone w toalety z umywalką, prysznice, przestronną świetlicę oraz miejsce z dostępem do prądu. Łącznie na polu rozłożonych zostało ponad 30 namiotów.

W sobotę zaraz po śniadaniu zawodnicy stawili się na boisku. Tego dnia rywalizowały dwie drużyny z LKSu Cyprzanów, reprezentacja PSPal Rzeszów, PSPal Warszawa, drużyna gospodarzy PSPal Jaśkowo oraz drużyna Reszty Świata PSPal, w której grali zawodnicy z ośrodków PSPal z Krakowa, Rybnika, Lublina i Trójmiasta. Turniej rozpoczął się minutą ciszy dla tragicznie zmarłego zawodnika PSPal Jaśkowo - Dawida Gałęzy, a sama drużyna z Jaśkowa dołączyła do zmagań w drugiej części turnieju.

Rywalizacja opierała się na meczach każdy z każdym, dlatego wszystkie zespoły rozegrały w rundzie zasadniczej 5 meczów. Każdy mecz była to rozgrywka na jedną zmianę - każdy raz wybijał i raz łapał. Po rundzie zasadniczej zawodnicy zajmujący czwarte miejsce - PSPal Warszawa zmierzyli się o trzecie miejsce z drużyną z Jaśkowa, która po rundzie zasadniczej zajmowała trzecią pozycję. Ten mecz zakończył się wysokim zwycięstwem drużyny gospodarzy - 19:0. Tym sposobem drużyna z Jaśkowa zdobyła brązowy medal Pucharu Polski.

W finale zmierzyła się niespodzianka turnieju, czyli młodsza drużyna LKSu Cyprzanów oraz zdecydowanie najlepsza ekipa rundy zasadniczej, czyli PSPal Rzeszów. Ten mecz stał na bardzo wyrównanym poziomie jednak w finalnym rozrachunku reprezentacja województwa podkarpackiego zdobyła Puchar Polski Jaśkowo 2019.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl