Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ścieżka zdrowia w Oborze jak z najlepszych lat

Można już korzystać z odnowionej, ze środków Budżetu Obywatelskiego w Raciborzu, słynnej ścieżki zdrowia w lesie Obora. Oddał ją oficjalnie do użytku wiceprezydent Michał Fita. W przecięciu zielonej wstęgi towarzyszyli mu dyrektor Arboretum Hubert Kretek i pomysłodawca renowacji ścieżki - radny Dawid Łomnicki.

Ścieżka zdrowia w Oborze jak z najlepszych lat
Wiceprezydent Michał Fita nie zdecydował się na ćwiczenia podczas otwracia ścieżki

Materiał wideo:

Urzędnicy z Batorego zaprosili lokalne media na oficjalną prezentację ścieżki. Przybył na nią także radny miejski Marcin Fica z Razem dla Raciborza. Dawid Łomnicki pokazał kilka z 18 stacji treningowych, znajdujących się w Oborze. Na każdej z prezentowanych wykonał przykładowe ćwiczenia. Jego zdaniem ścieżka jest dużym atutem lasu Obora. Wiceprezydent Fita także uważa, że atrakcyjność miejskiego Arborertum Bramy Morawskiej wzrosła dzięki finalizacji projektu Łomnickiego.

Zadanie sfinansowano z Budżetu Obywatelskiego. Projekt jest autorstwa Łomnickiego, który w momencie jego złożenia nie był jeszcze radnym. Urodził się 20 lat po oddaniu ścieżki do użytku. Hubert Kretek szef arboretum wspominał jak ją uruchamiano. - Żartowano, że mniejsze urządzenia zrobiono dla ówczesnego prezydenta Raciborza, śp. Czesława Wali. Bywał tu bardzo często - opowiadał.

Zachęcam do ćwiczeń. Znam seniorów, którzy dzięki ruchowi utrzymują znakomitą formę zdrowotną. Taka ścieżka pomoże każdemu w utrzymaniu formy - mówił Dawid Łomnicki.

W materiale wideo znajdują się wypowiedzi Huberta Kretka, Dawida Łomnickiego i Michała Fity. Wywiady miały miejsce na polanie, gdzie znajdują się stacje ścieżki.

Ludzie

Dawid Łomnicki

Radny Miasta Racibórz, założyciel Street Workout Racibórz

Marcin Fica

Radny Miasta Racibórz

Michał Fita

Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Kietrzu - TKALNIA, były wiceprezydent Raciborza, radny Raciborza

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Pau (77.255. * .241) 25.08.2019 13:31

Wszystkie stacje są zrobione dla ludzi którzy mają ze 2 metry wzrostu. Do paru poprzeczek i drabinek noe da się nawet doskoczyć.... na prawdę SUPER przemyślane...

~fanklubprezesa (78.43. * .54) 10.07.2019 14:31

Niech ktoś temu wyczynowcowi powie, że jego ciało nie ma masy własnej lub cudzej. Ćwiczyć może z masą własnego ciała - głowy nie wyłączając.