Piątek, 23 sierpnia 2019

imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

RSS

Jutro Piast - BATE. Fornalik: Szanse są 50 na 50

16.07.2019 18:26 | 0 komentarzy | kozz

W środowy wieczór na stadionie Piasta Gliwice rozegrany zostanie rewanżowy mecz 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy Piastem, a białoruskim BATE Borysów. W pierwszym meczu padł remis 1:1, co uznawane jest za bardzo dobry wynik.

Jutro Piast - BATE. Fornalik: Szanse są 50 na 50
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Trener Waldemar Fornalik przyznał na konferencji prasowej, że szanse na awans do następnej rundy są 50 na 50. Szkoleniowiec przekazał także informację o stanie zdrowia piłkarzy. - Na tę chwilę wszyscy są zdrowi i każdy jest gotowy do gry i nie mamy problemów w tym temacie - powiedział. Przypomnijmy, że Piast bardzo mocno rozpoczął sezon. W zeszłym tygodniu pierwszy mecz z BATE, a trzy dni później mecz o Superpuchar Polski z Lechią Gdańsk przegrany 1:3. W tym meczu trener Fornalik dał jednak pograć nieco zmiennikom. - To nie będzie tak, że będziemy grali jedną jedenastką, żelaznym składem, bo będziemy musieli dokonywać zmian i roszad, więc pod tym względem, mecz z Lechią był dobrym materiałem - skomentował Fornalik. 

Czego trener gliwiczan spodziewa się w rewanżowym meczu z BATE? - Spodziewam się twardej rywalizacji. Myślę, że rozdrażniliśmy BATE. Ten mecz pokazał także na co stać obydwie drużyny. Taka bezpośrednia konfrontacja jest zupełnie czymś innym niż analiza materiałów zebrana z ich poprzednich meczów i odwrotnie. Taka rywalizacja daje najwięcej odpowiedzi na konkretne pytania - ocenił szkoleniowiec. 

Podczas gdy Piast przegrał mecz o Superpuchar, BATE rozegrało mecz ligowy z Tarpiedą-BiełAZ Żodzino (wygrana BATE 4:1). - BATE może być faworytem, ponieważ ma doświadczenie w tego typu meczach. Niejednokrotnie wychodzili z takich opresji i potrafili u siebie remisować, a na wyjeździe wygrywać. To jest to doświadczenie, które zbiera się w europejskich pucharach - zakończył Waldemar Fornalik.