Niedziela, 20 września 2020

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Emmanuel Sarki piłkarzem Odry Wodzisław

16.07.2019 21:11 | 6 komentarzy | dud

31-letni Emmanuel Sarki został nowym piłkarzem Odry Wodzisław.

Emmanuel Sarki piłkarzem Odry Wodzisław
Fot. FB Odra Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Sarki to kolejny piłkarz zakontraktowany przez Odrę w ostatnich dniach. Nazwisko tego piłkarza jest znane wielu kibicom piłki nożnej. Sarki przez trzy sezony występował w Wiśle Kraków.

Nowy piłkarz Odry urodził się w Nigerii i występował w młodzieżowych reprezentacjach tego kraju. Gracz posiada podwójne obywatelstwo i zagrał również w seniorskiej kadrze Haiti. 

W przeszłości występował również w akademii Chelsea, KVC Westerlo, Ashdod SC, Waasland-Beveren, AÉL Limassol, Küçük Kaymakli Türk SK i Partizán Bardejov. Do klubu z Wodzisławia trafił za darmo. 

Kilka słów trenera Adama Burka po transferze: "Transfer Emmanuel'a jest efektem pracy jaką wykonał Klub w ostatnim czasie. Zawodnik ten sam zgłosił chęć dołączenia do zespołu, po krótkim rekonesansie, który odbył w naszym klubie. Jest w bardzo dobrej formie fizycznej, jego doświadczenie będzie cenne na każdej płaszczyźnie dla drużyny, w szczególności dla licznej młodzieży. Jesteśmy szczęśliwi, że gracz reprezentujący tak wysoki poziom piłkarski pomoże nam w budowie silnej Odry na przyszłość."

Komentarz piłkarza: "Mój przyjaciel, M. Sadio opowiedział mi o Odrze i atmosferze jaka panuje w tym klubie. Od pierwszej chwili, gdy pojawiłem się w ośrodku treningowym, poczułem, że chciałbym być w zespole, chciałbym pomóc. Grałem na najwyższym poziomie w kilku krajach i przyznam szczerze, że profesjonalizm, który tutaj zastałem jest zdumiewający. Świetna atmosfera w szatni, bardzo wysoki poziom treningów, piękna baza treningowa, silny zespół w którym jest wielu młodych zawodników, głód intensywnej pracy jaki odczuwa się od wszystkich ludzi z klubu spowodował, że podjąłem szybką decyzje. Nie przyszedłem tutaj, by zarabiać pieniądze, wręcz przeciwnie - chcę pomóc Odrze w odbudowie, chcę by Odra wróciła na należyte jej miejsce. Mam wiele kontaktów, które zdobyłem podczas swojej kariery, dlatego pomogę również w sprawach organizacyjnych. Kocham piłkę i nie widziałem dla siebie lepszego miejsca niż Odra, jestem szczęśliwy że trener Adam Burek i dyrektor sportowy Jacek Gorczyca dali mi szansę, szybko znaleźliśmy wspólny język. Wiem czego ode mnie oczekują i szykuje się na ciężką pracę. Jednym z powodów dla którego tu jestem jest również fakt iż Odra Wodzisław posiada świetnych kibiców".


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl