Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Sukces Wiśniówki ze Świerklan

23.07.2019 12:34 | 1 komentarz | kozz

MG Wiśniówka Panaso Polska powstała w 2015 roku i należy do ligi Playarena w piłce nożnej sześcioosobowej, w której biorą udział tysiące drużyn z całej Polski i walczą o mistrzostwo oraz o puchar swojego miasta.

Sukces Wiśniówki ze Świerklan
fot. Wiśniówka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Drużyna Wiśniówki należy do ligi Playarena Jastrzębie-Zdrój i w ciągu czterech lat z drugiej ligi awansowała do pierwszej, dwa razy zdobyła mistrzostwo ligi i raz zdobyła puchar miasta. Dzięki wygranej w pucharze miasta Wiśniówka dostała przepustkę na ogólnopolski turniej Fortuna Puchar Polski Playarena, gdzie rywalizowała wśród czterdziestu innych drużyn, które wygrały puchary swoich miast. W grupie Wiśniówka zanotowała trzy zwycięstwa i jeden remis pokonując m.in. drużyny z Grudziądza i Krakowa. W 1/8 finału Wiśniówka ograła zdobywcę pucharu Poznania i awansowała do najlepszej ósemki w Polsce. Tam niestety przegrała z późniejszym zdobywcą trzeciego miejsca Budosersisem Chorzów. Mecze rozgrywane były w Warszawie w Bemowskim Ośrodku Sportu. W tym turnieju zagrali: Łukasz Tecław, Adam Ucher, Mariusz Waśko, Łukasz Olszewski, Wojciech Rasek, Marek Gąsior, Krzysztof Gąsior, Szymon Uliarczyk, Karol Szypuła i Szymon Węgrzyk.

Dzięki zdobyciu mistrzostwa miasta Wiśniówka otrzymała również przepustkę na eliminacje mistrzostw Polski Playarena, które również odbywały się w Warszawie i rywalizowało w nich 128 drużyn, które w swoich miastach zajęły czołowe miejsca w lidze. Tylko szesnaście z nich miało zakwalifikować się do mistrostw Polski w Chorzowie. Ta sztuka udała się Wiśniówce po drodze wygrywając wszystkie mecze w grupie z drużynami z Konina, Łodzi i Wrocławia. W kolejnej rundzie Wiśniówka pokonała mistrza Poznania. W decydującym meczu grała z Mistrzem Polski z 2016 roku Toros Carter Łódź i wygrała 4:3. Wiśniówka w ten sposób zdobyła bilet na główny turniej Mistrzostw Polski szóstek piłkarskich, które odbędą sie 28 lipca w Chorzowie. Tam Wiśniówka może rywalizować już m.in z Mistrzem Polski i zdobywcą Ligi Mistrzów 2018 roku Dynamik Herring Toruń, czy też zawodnikami klubu Dentim Clinic Katowice z Arielem Mnochym, który grał w ekstraklasie futsalu oraz z zawodnikami, którzy grają w reprezentacji Polski szóstek. Polska jest także wicemistrzem świata w tej dyscyplinie sportu, co pokazuje jak wielki jest poziom tych rozgrywek i jak wielki sukces osiągnęła już drużyna ze Świerklan. A to jeszcze nie koniec, bo Wiśniówka w tym turnieju wcale nie stoi na straconej pozycji. Do wygrania jest tytuł mistrza Polski, oraz przepustka na rozgrywki Ligi Mistrzów szóstek, które już we wrześniu odbędą się w Mariborze w Słowenii. Warto dodać, że cały skład, który wywalczył awans do szesnastki w Polsce pochodzi z Gminy Świerklany, która będzie zdecydowanie najmniejszą miejscowością w finałach. Będą tam m.in drużyny z Gdańska, Warszawy, Krakowa i Torunia.


materiał nadesłany