Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Do Samborowic wróci piłka nożna

Ostatnio boisko w Samborowicach używane było przez drużynę futbolu amerykańskiego Raptors Racibórz.

Do Samborowic wróci piłka nożna
fot. UKS Ikar Racibórz

Obiekt w Samborowicach został nawet przystosowany do rozgrywania meczów futbolu amerykańskiego. Jednak żadne oficjalne spotkania tam nie zostały rozegrane. Służyło jedynie treningom raciborskiej drużyny.

Teraz boiskiem zainteresowana jest inna raciborska drużyna - tym razem piłki nożnej - UKS Ikar Racibórz, który zajmuje się szkoleniem młodzieży. - Dziękujemy Gminie Pietrowice Wielkie za możliwość korzystania z boiska w Samborowicach. W sezonie 2020/21 - chcemy utworzyć seniorów. Boisko jest, tylko potrzeba będzie zebrać chłopaków - grajków - poinformował UKS Ikar. 

Klub z Raciborza będzie mógł korzystać z obiektu na czas nieokreślony od 15 sierpnia 2019 roku, natomiast budynek dostępny będzie od 6 września br.  UKS Ikar do tej pory korzystał z bazy sportowej przy ul. Wyszyńskiego w Raciborzu (stadion PWSZ).

Wcześniej przez lata na tym boisku mecze rozgrywał LKS Samborowice, który przez 30 lat grał w rozgrywkach A klasy. Po spadku do B klasy klub został rozwiązany. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].