Piast znów zawalił w końcówce. Przegrana we Wrocławiu

Mistrzowie Polski w ostatnich meczach prezentują fatalną dyspozycję w końcowych minutach meczów. Tak było również w niedzielnym meczu II kolejki PKO Ekstraklasy. Drużyna Waldemara Fornalika przegrała we Wrocławiu 1:2, mimo, że prowadziła na 7 minut przed końcem.

Piast Gliwice po czwartkowej rywalizacji w eliminacjach do Ligi Europy z Ryga FC (3:2), udał się do Wrocławia, aby zagrać ze Śląskiem. W pierwszej kolejce Śląsk wygrał w Krakowie z Wisłą 1:0,  Piast zanotował remis u siebie z Lechem Poznań (1:1).

Pierwszą bramkę w meczu zdobył Jorge Felix, który wpisał się na listę strzelców w 31. minucie. Były wątpliwości co do bramki, bo Felix był na pozycji spalonej. Zanim piłka trafiła do zawodnika Piasta odbiła się jednak od Celebana, więc gol został zdobyty prawidłowo. Przed przerwą Płacheta uderzył mocno z rzutu wolnego i świetną interwencją popisał się Plach wyciągając piłkę zmierzającą w okienko bramki. W doliczonym czasie I połowy sytuacje mieli gospodarze i goście. Piast był bliżej podwyższenia prowadzenia po strzale Rymaniaka, ale dobrze spisał się bramkarz Śląska. Szansę miał również Parzyszek, ale po jego strzale piłka tylko musnęła słupek. To byłoby tyle, jeśli chodzi o pierwszą część meczu. Zdecydowanie więcej działo się w drugich 45 minutach. Po przerwie w ekwilibrystyczny sposób bramkę próbował zdobyć Konczkowski. Swoje szanse mieli także Parzyszek i dwukrotnie Steczyk, który zmienił na boisku tego pierwszego. W końcówce do głosu doszedł Śląsk. Exposito strzelił na bramkę, a Korun wybił piłkę sprzed linii bramkowej. W 84. minucie piłka znalazła tego samego zawodnika w polu karnym, a temu nie pozostało nic innego jak skierować ją do bramki. Chwilę później Holubek faulował w polu karnym Brozia, a sam poszkodowany wykorzystał pewnie strzał z 11 metra. Więcej w meczu się nie wydarzyło. Piast przegrał 1:2 i teraz musi myśleć o rewanżowym meczu z Ryga FC.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:1 (0:1)

Erik Expósito 84., Łukasz Broź 88.-k. - Jorge Félix 31.

Śląsk: Matúš Putnocký - Łukasz Broź, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Dino Štiglec - Lubambo Musonda, Krzysztof Mączyński, Michał Chrapek (65. Jakub Łabojko), Róbert Pich (59. Damian Gąska), Przemysław Płacheta - Mateusz Cholewiak (73. Erik Expósito).

Piast: František Plach - Bartosz Rymaniak, Uroš Korun, Jakub Czerwiński, Mikkel Kirkeskov - Martin Konczkowski, Patryk Sokołowski, Patryk Dziczek, Gerard Badía (74. Tom Hateley), Jorge Félix (79. Jakub Holúbek) - Piotr Parzyszek (58. Dominik Steczyk).

Żółte kartki: Płacheta, Golla, Mączyński - Dziczek, Steczyk.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Widzów: 12 794.

W drużynie Śląska poza meczową kadrą znalazł się Daniel Szczepan. W drużynie Piasta poza kadrą znaleźli się Łukasz Krakowczyk i Patryk Królczyk.