Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

MG Wiśniówka Panaso czwartą drużyną w kraju

MG Wiśniówka Panaso Polska zajęła czwarte miejsce w mistrzostwach Polski piłki nożnej 6-osobowej.

MG Wiśniówka Panaso czwartą drużyną w kraju
Fot. MG Wiśniówka Panaso Polska Facebook

Wiśniówka należy do ligi Playarena Jastrzębie-Zdrój. Mistrzostwa odbywały się w Chorzowie. By dostać się na turniej finałowy, drużyna musiała wygrać rywalizację w swoim mieście - Świerklanach - a następnie przejść przez eliminacje, które odbywały się w Warszawie.

W grupie MG Wiśniówka Panaso Polska rywalizowała z Dentim Clinic Katowice, Kapela Weselna Kraków oraz z Toho Gakuen Pruszków. Zespół awansował do kolejnej fazy, w której zdemolował Brooklyn Nowy Dwór Mazowiecki 5:0 (bramki Marek Gąsior 2, Wojciech Rasek 2 i Szymon Węgrzyk) i awansował do półfinału. W walce o finał Wiśniówka Panaso pechowo przegrała 3:4 z Dynamik Herring Toruń, tracąc gola w ostatniej sekundzie spotkania. Warto podkreślić, że drużyna z Torunia to mistrz Polski, zdobywca Pucharu Polski i zwycięzca Ligi Mistrzów. Bramki dla ekipy ze Świerklan zdobyli Łukasz Olszewski, Szymon Węgrzyk i Wojciech Rasek.

W meczu o brązowy medal Wiśniówka Panaso przegrała z Cyborgiem Chorzów 2:3 (gole Wojciech Rasek i Krzysztof Gąsior). - Gdyby ktoś nam to powiedział wczoraj, to nikt by nie uwierzył i bralibyśmy to w ciemno. Dzisiaj jest niedosyt po nieszczęśliwie straconej bramce w ostatniej akcji w półfinale oraz po zaciętym meczu o 3. miejsce, w którym tam mało brakło do medalu. Wiśniówka grała jak równy z równym z reprezentantami Polski (wicemistrzami świata), zdobywcą Ligi Mistrzów oraz pokonała wiele bardzo mocnych drużyn z całej Polski. Tej satysfakcji nam nikt nigdy już nie odbierze - podsumował swój występ zespół.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obeznany007 (5.173. * .250) 30.07.2019 07:45

"By dostać się na turniej finałowy, drużyna musiała wygrać rywalizację w swoim mieście - Świerklanach -".
Nie ma ligi w swierklanach, prosze nie wpriwadzac czytelnikow w blad. By dostac sie na turniej , druzyna musiala wygrac rywalizacje w miescie Jastrzebie Zdrój.