Czwartek, 24 września 2020

imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana

RSS

Dawid Janczyk szuka angażu w Niemczech

29.07.2019 15:35 | 3 komentarze | rosa

Nowa szansa Dawida Janczyka - byłego piłkarza Odry Wodzisław.

Dawid Janczyk szuka angażu w Niemczech
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Janczyk zagrał w meczu sparingowym Germania Bargau - FC Blaubeuren (1:3). W Blaubeuren wcześniej wystepowali inni Polacy. Były piłkarz Odry Wodzisław strzelił gola w grze kontrolnej wpisując się na listę strzelców w 44. minucie.

Blaubeuren gra w ósmej lidze niemieckiej i jest znane z angażu Polaków, którzy przyjeżdżają tam do pracy, a w weekendy rozgrywają mecze.

Janczyk w minionym sezonie trenował i grał w Odrze Wodzisław. Powracające problemy z alkoholem sprawiły, że Odra zrezygnowała z jego usług.

Po pojawieniu się z początkiem lipca zdjęcia pijanego Janczyka, ponownie bardzo szybko zrobiło się wokół niego głośno. W rozmowie z redaktorem "Super Expressu" nie zaprzeczył, że pił. Skłoniła go do tego sytuacja rodzinna.

Były reprezentant Polski miał spore papiery na granie. Zdobywał mistrzostwo Polski z Legią Warszawa, później trafił do CSKA Moskwa, gdzie rozpoczęły się problemy z alkoholem. Przez długie lata próbował wyjść z nałogu, aż w końcu trafił do Odry Wodzisław. Przez pół roku walka z nadużywaniem alkoholu była skuteczna. Przegrał w momencie złapania kontuzji. Teraz spróbuje swoich sił w Niemczech.

Janczyk na swoim profilu jednego z serwisów społecznościowych napisał: "Nikt mnie nie jest w stanie zatrzymać. Wszyscy mamy marzenia. Aby jednak sprawić, że marzenia staną się rzeczywistością, potrzeba dużo determinacji, poświęcenia, samodyspcypliny i wysiłku".