Wtorek, 4 sierpnia 2020

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Mariusz Prudel na podium w Malborku

06.08.2019 17:35 | 0 komentarzy | rafbl

W Malborku rozegrany został jednogwiazdkowy turniej cyklu World Tour, w którym udział wziął Mariusz Prudel. Pochodzący z Rybnika zawodnik wspólnie z Mikołajem Miszczukiem stanęli na najniższym stopniu podium.

Mariusz Prudel na podium w Malborku
fot. worldtour.2019.fivb.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszym spotkaniu turnieju rozgrywanego na terenach zlokalizowanych przy zamku krzyżackim w Malborku Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk zmierzyli się z Włochami - Manuelem Alfierim i Mauro Sacripantim. Polacy nie mieli problemu z pokonaniem rywali wygrywając dwukrotnie do 15. 

W meczu o 1. miejsce w grupie po drugiej stronie siatki stanęli Łotysze - Toms Smedins i Haralds Regza. Pierwszy set spotkania okazał się bardzo wyrównany, a jego losy rozstrzygały się w rozstrzyganej na przewagi końcówce, w której więcej zimnej krwi zachowali Polacy, którzy wygrali do 22. W drugim Prudel i Miszczyk pozwolili rywalom zdobyć zaledwie... 3 "oczka" odnosząc tym samym zwycięstwo w meczu 2:0. 

Ćwierćfinałowym rywalem biało-czerwonych byli Litwini - Artur Vasiljev i Robert Juchnovic. W pierwszej partii pewnie do 14 triumfowali Polacy. W drugiej obraz gry uległ zmianie i lepsi do 18 nasi wschodni sąsiedzi. W decydującej partii od początku lepiej radzili sobie reprezentanci Polski, którzy wygrali do 10, a całe spotkanie 2:1.

W meczu, którego stawką był awans do finału rywalami biało-czerwonych była inna litewska para - Patrikas Stankevicius i Audrius Knasas. Spotkanie od początku nie przebiegało po myśli Polaków, którzy w pierwszym secie przegrali wyraźnie do 12. W drugiej partii Prudel i Miszczuk poprawili nieco swoją grę jednak nie wystarczyło to do pokonania dobrze dysponowanych rywali, którzy wygrali do 16, a całe spotkanie 2:0.

W małym finale doszło do starcia dwóch par z Polski. Po przeciwnej stronie siatki stanęli bowiem Martin Chiniewicz i Michał Korycki. Emocjonująca w tym spotkaniu okazała się tylko premierowa odsłona, w której na przewagi do 22 wygrali Prudel i Miszczuk. W drugim secie ich przewaga od początku nie podlegała dyskusji. Wygrali oni pewnie do 15, a całe spotkanie 2:0 zdobywając tym samym brązowe medale.

Turniej wygrali Michał Kądzioła i Marcin Ociepski, którzy w finale w dwóch setach pokonali Stankeviciusa i Knasasa.

Wyniki:

  • Prudel/Miszczuk - Alfieri/Sacripanti 2:0 (21:15, 21:15)
  • Prudel/Miszczuk - Smedins/Regza 2:0 (24:22, 21:3)
  • Prudel/Miszczuk - Vasiljev/Juchnovic 2:1 (21:14, 18:21, 15:10)
  • Stankevicius/Knasas - Prudel/Miszczuk 2:0 (21:12, 21:16)
  • Prudel/Miszczuk - Chiniewicz/Korycki 2:0 (24:22, 21:15)

Kolejnym turniejem w jakim udział wezmą Mariusz Prudel i Mikołaj Miszczuk będzie rozpoczynający się jutro jednogwiazdkowy turniej cyklu World Tour w Vaduz.