Sobota, 8 sierpnia 2020

imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza

RSS

IV Otwarte Mistrzostwa Śląska za nami

07.08.2019 21:59 | 0 komentarzy | rafbl

W weekend w Koszęcinie rozegrane zostały finałowe turnieje organizowanego przez Śląski Związek Piłki Siatkowej cyklu IV Otwartych Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej. Najlepsze pary w województwie rywalizowały w kategorii kobiet, mężczyzn i mikstów. W rywalizacji o medale wśród mężczyzn i mikstów pojawiło się kilka akcentów związanych z naszym regionem.

IV Otwarte Mistrzostwa Śląska za nami
fot. kampas-sport.eu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W turnieju finałowym, w którym łączna pula nagród sięgnęła 6 500 złotych w każdej z kategorii udział wzięło osiem par: siedem najlepszych z rankingu, w którym zawodnicy przez cały sezon zbierali punkty oraz para, która otrzymała od organizatora dziką kartę. Łącznie w całym cyklu odbyło się 27 turniejów: 5 kobiecych oraz po 11 męskich i mikstowych. W naszym regionie odbyło się dziewięć turniejów, które zorganizowane zostały w Rudzińcu, Jastrzębiu-Zdroju, Knurowie i Żorach.

W turnieju kobiet nie zagrała żadna przedstawicielka naszego regionu. Mistrzyniami Śląska zostały Magdalena Kaszuba i Alicja Krusiewicz, które pokonały w finale Patrycję Bubak i Patrycję Wardęgę. Brązowe medale zdobyły Adrianna Gaś i Natalia Krzempek.

Klasyfikacja końcowa:
1. Magdalena Kaszuba/Alicja Krusiewicz
2. Patrycja Bubak/Patrycja Wardęga
3. Adrianna Gaś/Natalia Krzempek
4. Renata Bekier/Weronika Grząślewicz
5. Karolina Wróbel/Aleksandra Smykla
    Marta Pietroczuk/Kamila Toborek
7. Sandra Lüftner/Aleksandra Kałużna
    Karolina Kmita/Kaja Strużyk

Najwięcej przedstawicieli naszego regionu, aż sześciu rywalizowało w turnieju męskim. Złote medale zdobyli pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Maciej Madej, grający w parze z Mateuszem Łysikowskim, którzy pokonali w finale parę z naszego regionu: wychowanka Jastrzębskiego Węgla ze Szczejkowic - Konrada Formelę, który grał w parze z jastrzębianinem Sebastianem Marczyńskim. Tuż za podium znalazł się jeszcze jeden zawodnik z Jastrzębia-Zdroju - Jakub Madej, grający w parze z Mateszem Pazganem, którzy w meczu o brąz przegrali z Miłoszem Tokarskim i Tomaszem Dudkiem. W turnieju udział wzięli również Mistrzowie Śląska juniorów, radlinianie Adrian Gardyan i Kamil Konieczny, którzy otrzymali od organizatorów dziką kartę. Zawodnicy, którzy zajęli czwarte miejsce w finałowym turnieju Mistrzostw Polski juniorów w finale IV Otwartych Mistrzostw Śląska zajęli 7. miejsce.

Klasyfikacja końcowa:
1. Maciej Madej/Mateusz Łysikowski
2. Konrad Formela/Sebastian Marczyński
3. Miłosz Tokarski/Tomasz Dudek
4. Jakub Madej/Mateusz Pazgan
5. Marcin Biela/Patryk Rajfura
    Maciej Janikowski/Szymon Gregorowicz
7. Rafał Zając/Artur Baca
    Adrian Gardyan/Kamil Konieczny

W gronie mikstów wystąpiło czterech przedstawicieli naszego regionu - wszyscy związani z Jastrzębiem-Zdrojem. Srebrny medal zdobyli Patrycja Wardęga i Maciej Madej, którzy przegrali w finale z Martą Pietroczuk i Mateuszem Łysikowskim. Brązowe krążki zdobyli Karolina Kmita i Mateusz Pazgan. Pozostałe pary związane z naszym regionem zajęły piąte - Weronika Grząślewicz i Jakub Madej i siódme - Izabela i Sebastian Marczyńscy miejsce.

Klasyfikacja końcowa:
1. Marta Pietroczuk/Mateusz Łysikowski
2. Patrycja Wardęga/Maciej Madej
3. Karolina Kmita/Mateusz Pazgan
4. Magdalena Kaszuba/Marcin Biela
5. Renata Bekier/Daniel Kmita
    Weronika Grząślewicz/Jakub Madej
7. Patrycja Bubak/Marcin Gamza
    Izabela Marczyńska/Sebastian Marczyński