Czwartek, 13 sierpnia 2020

imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza

RSS

Kantor i Łosiak z awansem do I rundy play-off

08.08.2019 12:39 | 0 komentarzy | rafbl

Porażką zakończyli grupowe zmagania podczas rozgrywanych w Moskwie Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej Bartosz Łosiak i Piotr Kantor od których lepsi okazali się zawodnicy z Czech. Biało-czerwoni z jedną wygraną i dwiema porażkami awansowali jednak do dalszej fazy turnieju.

Kantor i Łosiak z awansem do I rundy play-off
fot. cev.eu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trzecim grupowym spotkaniu rywalami pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju Bartosza Łosiaka grającego w prze z Piotrem Kantorem byli nasi południowi sąsiedzi z Czech - Ondrej Perusic i David Schweiner. W dwóch poprzednich meczach Czesi odnieśli dwa zwycięstwa pokonując pary z Austrii i Estonii. Polacy natomiast po pokonaniu Estończyków okazali się gorsi od Austriaków.

Czwartkowe spotkanie było bardzo wyrównane o czym świadczą wyniki poszczególnych partii. W premierowej odsłonie lepsi okazali się Czesi, którzy losy seta rozstrzygnęli w końcówce wygrywając do 19. W drugiej obraz gry uległ zmianie i to biało-czerwoni triumfowali do 19. O końcowym wyniku tie-breaka zadecydowała gra na przewagi. W tej więcej zimnej krwi zachowali rywale, którzy wygrali do 14, a całe spotkanie 2:1 zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie i awans do II rundy play-off. Polacy zakończyli grupowe zmagania na trzecim miejscu i awansowali do I rundy play-off.

Perusic/Schweiner - Kantor/Łosiak 2:1 (21:19, 19:21, 16:14)