Poniedziałek, 14 października 2019

imieniny: Alana, Kaliksta, Fortunaty

RSS

GTK na pełnych obrotach. Przygotowania do sezonu rozpoczęte

10.08.2019 08:35 | 0 komentarzy | dud

GTK Gliwice jako pierwszy klub w Energa Basket Lidze rozpoczął przygotowania do sezonu 2019/20. W ciągu ośmiu tygodni intensywnych treningów podopieczni Pawła Turkiewicza zagrają 12 gier towarzyskich.

GTK na pełnych obrotach. Przygotowania do sezonu rozpoczęte
Fot. Biuro Prasowe GTK Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

GTK od początku tygodnia rozpoczęło przygotowania do sezonu. Poniedziałek był tym dniem, w którym zawodnicy po raz pierwszy stawili się w kompleksie sportowym przy ulicy Jasnej 31, gdzie przez cały miesiąc będą intensywnie przygotowywać się do sezonu. Na pierwszych zajęciach jeszcze nie wszyscy byli obecni. Część zawodników nie doleciała jeszcze ze Stanów Zjednoczonych, a część z różnych powodów miała jeszcze wolne. Jednak już od minionej środy wszyscy stawili się w komplecie i trener Paweł Turkiewicz miał do dyspozycji aż 17 koszykarzy. Do grupy zawodników, którzy podpisali kontrakty tj.: Bartosza Chodukiewicza, Bartosza Diduszki, Joe Furstingera, Piotra Hałasa, Paytona Hensona, Milivoje Mijovicia, Duke'a Mondiego, Kacpra Radwańskiego, Dawida Słupińskiego, Mateusza Szlachetki i Brandona Tabba dołączyli najzdolniejsi z juniorów. W tej grupie znaleźli się sprowadzeni z UKS Chromika Żary Norbert Maciejak, z ŻAK-a Żory Karol Radoń oraz zawodnicy GTK: Karol Korczyk, Mateusz Poloczek, Szymon Tobiasz i Szymon Wąsik. Sztab szkoleniowy pozostaje bez zmian. Asystentem trenera Pawła Turkiewicza będzie Stanisław Mazanek. Za przygotowanie fizyczne będą odpowiadać Monika i Rafał Chrząszcz, a fizjoterapeutą będzie Tomasz Piętka. Funkcję generalnego menedżera objął dotychczasowy kierownik drużyny, Łukasz Kopera.

W Gliwicach podążają sprawdzonym schematem i tak jak przed rokiem przygotowania do sezonu rozpoczęto osiem tygodni przed startem sezonu, który planowany jest na ostatni weekend września. Przez pierwszy tydzień zawodnicy i sztab szkoleniowy spotykają się raz dziennie, a zajęcia mają charakter wprowadzający. Dopiero od kolejnego tygodnia intensywność wzrośnie i treningi będą się odbywać dwa razy dziennie z wykorzystaniem siłowni oraz bieżni na otwartym terenie. W kompleksie sportowym przy ulicy Jasnej do dyspozycji zawodników jest też odnowa biologiczna. Pierwszy sparing GTK rozegra 24 sierpnia z Weegree AZS-em Politechniką Opolską. Następna gra będzie miała miejsce cztery dni później, a rywalem będzie Górnik Wałbrzych. W dniach 30-31 sierpnia gliwiczanie udadzą się do węgierskiego Kormend, gdzie oprócz rywalizacji z miejscowym wicemistrzem  kraju zmierzą się także z najlepszym zespołem tamtego sezonu, Falco-Vulcano Energia KC Szombathely. Co ciekawe, w nadchodzących rozgrywkach zawodnikiem tej drużyny będzie dobrze znany w Gliwicach, Quinton Hooker. W następny weekend rywalem GTK będzie MKS Dąbrowa Górnicza (6.09) oraz Śląsk Wrocław (7.09). Trzy dni później podopieczni Pawła Turkiewicza zagrają w Opawie z miejscowym BK. Kolejny weekend (14-15 września) to turniej w Lublinie, gdzie GTK zagra dwa spotkania, ale póki co oprócz gospodarzy pozostali uczestnicy nie są jeszcze znani. 17 września we Wrocławiu zagra z mistrzem Czech, CEZ Basketball Nymburk, a dzień później w Kaliszu z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. Na zakończenie okresu gier towarzyskich 19 września w Centrum Sportowo-Kulturalnym Łabędź GTK zmierzy się z BK NH Ostrawa. Inauguracja rozgrywek ligowych w Gliwicach nastąpi 27 września.

Biuro Prasowe GTK Gliwice


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl