środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Pewne zwycięstwo polskich siatkarzy

09.08.2019 18:33 | 0 komentarzy | rafbl

Pewne zwycięstwo w trzech setach nad reprezentacją Tunezji odnieśli w pierwszym meczu rozgrywanego w gdańskiej Ergo Arenie turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio polscy siatkarze.

Pewne zwycięstwo polskich siatkarzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Początek piątkowego spotkania z Tunezją miał bardzo wyrównany przebieg, a wynik raz po raz oscylował w okolicach remisu. Dopiero w drugiej połowie seta Polacy zdołali wypracować sobie bezpieczną, pięciopunktową zaliczkę (18:13). Świetna gra w końcówce pozwoliła biało-czerwonym jeszcze bardziej powiększyć przewagę i pewnie wygrać premierową odsłonę do 15.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry obu ekip. Jako pierwsi większe prowadzenie wypracowali sobie Polacy prowadzeni przez trenera Vitala Heynena, którzy zbudowali sobie dwupunktową przewagę (10:8). W dalszej fazie seta przewaga biało-czerwonych powiększała się i ostatecznie wygrali oni tą partię do 19.

Trzecia odsłona podobnie jak dwie poprzednie miała wyrównany przebieg, jednak na pierwszej przerwie technicznej Polacy prowadzili dwoma "oczkami" (8:6). W dalszej fazie gry prowadzenie gospodarzy powiększyło się do pięciu punktów (12:7). Tunezyjczycy nie byli w stanie odpowiedzieć na grę dobrze grających polaków i przegrali podobnie jak w partii poprzedniej do 19, a całe spotkanie 0:3.

W drugim piątkowym meczu Francja również w trzech setach pokonała Słowenię. W sobotnich spotkaniach biało-czerwoni zmierzą się z francuzami, a Słowenia zmierzy się z Tunezją.

Polska - Tunezja 3:0 (25:15, 25:19, 25:19)

Polska: Drzyzga, Leon, Kłos, Konarski, Kubiak, Nowakowski oraz Zatorski (libero), Wojtaszek (libero), Śliwka, Bieniek, Kwolek, Łomacz, Muzaj, Szalpuk

Tunezja: Ben Slimene, Nagga, Ayech, Moalla, Miladi, Mbareki oraz Hmissi (libero), Jouini, Bongui