środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

Kantor i Łosiak w najlepszej ósemce w Europie

09.08.2019 22:36 | 0 komentarzy | rafbl

Dwie wygrane odnieśli w piątek Bartosz Łosiak i Piotr Kantor podczas rozgrywanych w Moskwie Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Zwycięstwa pozwoliły im zameldować się w najlepszej ósemce turnieju.

Kantor i Łosiak w najlepszej ósemce w Europie
fot. cev.eu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszym piątkowym spotkaniu rozegranym w ramach I rundy fazy play-off rywalami pochodzącego z Jastrzębia-Zdroju Bartosza Łosiaka grającego w parze z Piotrem Kantorem byli Ukraińcy - Sergiy Popov i Iaroslav Gordieiev. Mecz od początku przebiegał pod dyktando reprezentantów Polski, którzy premierową odsłonę wygrali pewnie do 15. W drugiej nasi wschodni sąsiedzi postawili poprzeczkę nieco wyżej, jednak biało-czerwoni wygrali do 18, a całe spotkanie 2:0 meldując się tym samym w kolejnej rundzie mistrzostw.

Rywalami polskiej pary w II rundzie play-off byli gospodarze - Nikita Liamin i Taras Myskiv. Pierwsza partia spotkania była bardzo wyrównana i jej losy rozstrzygały się w samej końcówce. W tej więcej zimnej krwi zachowali Polacy, którzy triumfowali na przewagi do 20. W drugim secie przewaga Łosiaka i Kantora była wyraźniejsza, co przełożyło się na końcowy rezultat seta, w którym biało-czerwoni pokonali Rosjan do 17, a w całym meczu 2:0.

Wyniki:

  • Łosiak/Kantor - Popov/Gordieiev 2:0 (21:15, 21:18)
  • Łosiak/Kantor - Liamin/Myskiv 2:0 (22:20, 21:17)

Jutro w meczu III rundy play-off, którego stawką będzie awans do półfinału biało-czerwoni zmierzą się z holenderską parą - Aleksander Brouwer i Robert Meeuwsen. Spotkanie to zaplanowane jest na godzinę 11:15.