Sobota, 24 sierpnia 2019

imieniny: Bartłomieja, Malwiny, Jerzego

RSS

Pierwsze trofeum zdobyte

10.08.2019 08:56 | 0 komentarzy | AgaKa

Puchar RT Torax po raz drugi z rzędu łupem JKH GKS Jastrzębie! W piątkowe popołudnie podopieczni Roberta Kalabera postawili "kropkę nad i" na lodowisku w Porubie i za sprawą zwycięstwa nad GKS Katowice 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) zapewnili sobie obronę tytułu sprzed roku!

Pierwsze trofeum zdobyte
Fot. Sportowe Karty
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dorobkiem strzeleckim podzielili się Dominik Jarosz, który dwukrotnie pokonał Robina Rahma, a także Maris Jass i Artem Iossafov, który ustalił rezultat strzałem do bramki opuszczonej przez golkipera rywali. Oby zwycięstwo w Czechach było dobrym prognostykiem przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem 2019/2020.

Warto podkreślić, że jastrzębianie zasłużenie triumfowali zarówno w górniczych derbach, jak i w całym turnieju. Przypomnijmy, że we wcześniejszych meczach w Ostrawie ekipa z Jastora pokonała RT Torax Poruba 3:2 (po rzutach karnych), Draci Szumperk 3:0 oraz DEAC Debreczyn 3:2, dzięki czemu "zamknęła" imprezę na dzień przed jej oficjalnym zakończeniem. Dodatkowym bonusem dla JKH GKS jest także tytuł MVP zawodów dla Macieja Urbanowicza.

Co ciekawe, pokonana drużyna z Katowic będzie miała za kilka dni szansę na rewanż. 16 sierpnia na Jastorze dojdzie do spotkania w ramach Pucharu Wyszehradzkiego, w którym oba zespoły także wezmą udział.

9 sierpnia 2019, Poruba, 16:00

1:0 Jarosz (Urbanowicz) 8:29

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Marek) - Górny, Jabornik, Urbanowicz, Jarosz, Kasperlik - Kostek, Jass, Iossafov, Rohtla, Ł. Nalewajka - Chorążyczewski, Gimiński, R. Nalewajka, Paś, Matusik - Radzieńciak, Michałowski, Sikela, Wróbel, Pelaczyk