Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unii Turza do zwycięstwa wystarczył kwadrans

Unia Turza Śl. odniosła drugie ligowe zwycięstwo. Na wyjeździe pokonała 2:0 Pierwszego Chwałowice.

Unii Turza do zwycięstwa wystarczył kwadrans
Fot. facebook.com

Losy spotkania zostały rozstrzygnięte już w pierwszym kwadransie gry za sprawą nowych nabytków Unii. Najpierw Kamil Brzoska efektownym wolejem wykończył podanie od Dariusza Pawlusińskiego, a następnie Krystian Imiela bez litości wykorzystał fatalny błąd bramkarza Chwałowic, który próbował w polu karnym rozgrywać piłkę, ale zrobił to tak, że podał ją do wspomnianego Imieli. A ten skorzystał z prezentu i podwyższył prowadzenie Unii. Jak się okazało, były to jedyne gole w tym meczu, choć okazji nie brakowało. Do pewnego momentu przeważała Unia, która jednak od 80. minuty po drugiej żółtej kartce dla Szymona Sosny musiała grać w osłabieniu. Co ciekawe zawodnik Unii obie kartki „zarobił” w przeciągu raptem 10 minut. Mimo osłabienia dwie dogodne sytuacje po kontrach stworzyła sobie Unia, ale Pawlusiński nie miał tego dnia szczęścia w wykańczaniu akcji. W 90. minucie po drugim żółtym kartoniku boisko opuścił Adam Paprotny z Pierwszego i boiskowe siły uległy wyrównaniu, a za chwilę arbiter zakończył spotkanie.

Pierwszy Chwałowice – Unia Turza 0:2

Bramki: Brzoska (8.), Imiela (14.)

Pierwszy: Tomiuk, Orawiec, Flis, Piotrowicz, Zniszczoł (71. Sułkowski), Herok, Paprotny, Piełka, Węgrzyk (71. Skupień), Dudek, Łaciok (63. Greiner). Trener: Łukasz Wojaczek

Unia: Cieśla, Szkatuła, Krupiński, Malinowski, Glenc, Pawlusiński, Staniczek, Łyczko, Gładkowski (87. Maryniok), Brzoska (70. Sosna), Imiela. Trener: Marcin Malinowski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
cartman 12.08.2019 17:05

brawo Unia !!!!!!!!!!!! oby tak dalej w następnych meczach !!!