Poniedziałek, 3 sierpnia 2020

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Intensywny tydzień futsalistów

13.08.2019 08:36 | 0 komentarzy | AgaKa

Kończący się tydzień był bardzo intensywny dla futsalistów Piasta. Gliwiczanie mocno pracowali nad motoryką, rozegrali też dwa mecze kontrolne.

Intensywny tydzień futsalistów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza z tych gier była  bardziej nietypową jednostką treningową, bo podopieczni Rafała Barszcza i Jacka Podgórskiego zmierzyli się na boisku trawiastym z Sośnicą Gliwice. W tym przypadku chodziło o to, aby wybiegać odpowiednią liczbę kilometrów, a przy tym też mieć trochę emocji. Ta gierka zakończyła się wynikiem 1:1.

W piątek wieczorem natomiast już niebiesko-czerwoni zmierzyli się z beniaminkiem I ligi – FC 2016 Siemianowice Śląskie. Gliwiczanie byli bezlitośni dla gospodarzy wygrywając 13:2.  Łupem bramkowym podzielili się: Marcin Grzywa – 4, Michał Cygnarowski – 3. Michal Grecz – 3, Marek Bugański – 2, German Romero Amaro – 1.

- Jestem bardzo zadowolony z tego co pokazali zawodnicy, bo choć bardzo mocno trenowali w ostatnim czasie i grali na bazie dużego zmęczenia, to zaprezentowali się z dobrej strony i nie odpuścili nawet jak wysoko już prowadzili. Niewątpliwie wpływ ma na to rywalizacja w zespole. Pod nieobecność Śmiałkowskiego i Soleckiego pozostali starają się udowadniać, że też na nich warto stawiać. Taką postawą jesteśmy mocno zbudowani. Sportowo natomiast mieliśmy dużą przewagę, widać było różnicę klas i też są inne etapy przygotowań. Bardzo dobrze zaprezentował się Czyszek. Marcin Grzywa imponował strzałami z dystansu, Cygnarowski też pokazał, że jest w formie. Spory wkład w to zwycięstwo mieli też obaj bramkarze. Zarówno Michał jak i Paweł wyłapali sporo strzałów.  Zmierza to wszystko w dobrym kierunku – oby tak dalej – podsumowuje ten sprawdzian Jacek Podgórski – trener niebiesko-czerwonych.

Dodajmy, że w meczu tym w barwach Piasta zagrał Radosław Gruszka. Zawodnik ten na razie przebywa na testach.

FC 2016 Siemianowice ŚląskiePiast Gliwice 2:13

Piast: Widuch – P. Grzywa, M. Grzywa, Bugański, Szadurski, Grecz, Romero, Czyszek, Cygnarowski, Mitkowski, Wołongiewicz, Woźniak, Radosław Gruszka (testowany). Grano 3×25 minut.