środa, 15 lipca 2020

imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona

RSS

Dłuższa przerwa Martina Konczkowskiego

13.08.2019 14:30 | 0 komentarzy | AgaKa

Martin Konczkowski nie dokończył meczu z ŁKS Łódź. Pomocnik został zmieniony w 58 minucie i nie dlatego, że był zmęczony.

Dłuższa przerwa Martina Konczkowskiego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chwilę wcześniej miało miejsce zdarzenie, które wyeliminowało go z gry. Zawodnik został bezpardonowo potraktowany przez jednego z rywali, a interwencja lekarzy nie pomogła i konieczna była zmiana. Już po meczu piłkarz podejrzewał, że to raczej poważniejsza sprawa. Wczoraj „Konczi” przechodził pierwsze badania i nie jest dobrze.

– Wygląda na to, że doszło do złamania kości w okolicach kostki – mówi nam boczny skrzydłowy, który w tym sezonie rozkręcał się powoli, ale ostatnio wyglądał coraz lepiej. Pierwsza połowa w Łodzi była w jego wykonaniu bardzo dobra. – Dobrze się czułem i forma szła do góry… – mówi w rozmowie ze sportdziennik.com

Pochodzący z Rudy Ślaskiej piłkarz, który nie przywykł do kontuzji i absencji, bo w całej karierze niemal nigdy nie miał kłopotów ze zdrowiem. Teraz czeka go dłuższa przerwa. Jak długa?

– Nie wiem dokładnie, na pewno minimum miesiąc – dodaje.

Sprawdziliśmy i uszkodzenia kostki w leczeniu bywają czasochłonne. Niektórzy byli wyłączenie z treningów na miesiąc inni na 6 tygodni, a jeszcze inni na dwa miesiące. To bardzo indywidualna sprawa.