Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

W drużynie SWD doszło do kilku wzmocnień

13.08.2019 15:40 | 0 komentarzy | AgaKa

Już w niedzielę inauguracja rozgrywek I ligi w Wodzisławiu Śląskim. Debiut SWD w tej klasie rozgrywkowej to mecz z wysoko notowaną drużyną Tarnovii Tarnów (niedziela, 12:00, Bogumińska).

W drużynie SWD doszło do kilku wzmocnień
fot. SWD Wodzisław Śląski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W międzyczasie w drużynie SWD doszło do kilku wzmocnień. Do zespołu dołączyły dwie bramkarki: z Jaskółek Chorzów przyszła doświadczona Marta Rybacka, która w swoim sportowym CV ma takie kluby jak: KKP Bydgoszcz, Czarni Sosnowiec czy Mitech Żywiec oraz jedna z najlepszych w kraju bramkarek młodego pokolenia, młodzieżowa reprezentantka Polski Alicja Bzowska, która grała poprzednie sezony w ROW Rybnik (transfer w trakcie załatwiania). Formację defensywną wzmocniła kolejna młodzieżowa reprezentantka Polski Patrycja Krawecka (przyszła z Rolnika Głogówek) oraz niezwykle utalentowana Wiktoria Błatoń, etatowa reprezentantka Śląska (przyszła z ROW Rybnik).

W formacji ofensywnej trzy wzmocnienia: do klubu wraca ikona SWD w pierwszych latach istnienia klubu,czyli Monika Jaskółka, która w międzyczasie grała na trawie w pierwszoligowej Wandzie Kraków, ale najważniejsze to to, że Monika Jaskółka jest obecnie reprezentantką Polski w futsalu. Z futsalem wiele łączy również Anetę Szymanowską, mistrzynię Polski w futsalu sprzed dwóch lat wraz z ROW Rybnik, w którym to klubie grała również na trawie (a wcześniej w Czarnych Gorzyce i w Czarnych Sosnowiec). No i wreszcie Julia Piętakiewicz, jedna z najbardziej utalentowanych w Polsce napastniczek młodego pokolenia, kapitan młodzieżowej Reprezentacji Śląska, która w ubiegłym roku zdobyła Mistrzostwo Polski kadr wojewódzkich. Julia grała wcześniej w Polonii Tychy.

Z klubu odeszła jedynie Anita Buchta, która ma już za sobą debiut w ekstraligowym Rolniku Głogówek.

Cel SWD na ten sezon to zajęcie jak najlepszych miejsc w rozgrywkach seniorskich i juniorskich