Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pobiegną dla chorej Zosi, czyli Mini Rafako Półmaraton Racibórz

Rafako Półmaraton Racibórz to nie tylko rywalizacja na ponad 21 km i walka o nagrody. Każdego roku bieg ma również wymiar charytatywny. Poprzez udział w Mini Rafako Półmaratonie Racibórz, zawodnicy swoją pasją i zaangażowaniem wspierają nieuleczalnie chore dzieci z powiatu raciborskiego. W tym roku pobiegną dla maleńkiej Zosi, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem.

Pobiegną dla chorej Zosi, czyli Mini Rafako Półmaraton Racibórz
arch. Nowiny.pl

Mini Rafako Półmaraton Racibórz na stale już zagościł w programie raciborskiego półmaratonu. Nie inaczej stanie się 1 września, kiedy to zawodnicy będą mieć okazję do wzięcia udziału w biegu charytatywnym. W zeszłym roku biegacze wsparli 11-letnią dziś Natalkę Kwiatkowską, borykającą się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. W tym roku pomocy potrzebuje roczna Zosia.

Start Mini Rafako Półmaratonu Racibórz odbędzie się 1 września o godzinie 9.00 na ul. Zamkowej. Dystans nie jest długi - to dwa kilometry, które można przebiec, przetruchtać, przejść szybkim marszem lub z kijkami Nordic Walking. Aby wziąć udział w biegu charytatywnym należy mieć ukończone 10 lat i... zapas energii oraz chęci. Kto nie zdąży zapisać się internetowo, może to zrobić w przeddzień zawodów lub w dzień startu w Biurze Zawodów w Aquaparku H2Ostróg. Trasa biegu oraz Nordic Walking przebiegać będzie ulicami oraz alejkami parkowymi Miasta Raciborza.

Zawodnicy pobiegną dla Zosi

Już po urodzeniu mała Zosia trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, gdzie spędziła pierwsze półtora miesiąca swojego życia. Wówczas okazało się, że u Zosi nastąpiło ciężkie niedotlenienie mózgu, które z wszystkimi najgorszymi konsekwencjami doprowadziło m.in. do mózgowego porażenia dziecięcego, padaczki i małogłowia.

fot. Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne "Pracownia Przyszłości"

Obecnie Zosia przebywa w domu z rodzicami i starszą siostrą. Stale musi być jednak pod opieką lekarzy specjalistów oraz terapeutów. Dziewczynka poddawana jest rehabilitacji ułatwiającej jej codzienną walkę z chorobą oraz pomagającej zapanować nad wzmożonym napięciem mięśni. Mała Zosia potrzebuje m.in. pomocy neurologopedy oraz tyflopedagoga. Rehabilitacja jest niezwykle kosztowna i niestety przerasta możliwości finansowe rodziców.

Na ten cel, w trakcie półmaratonu odbywać się będzie kwesta do puszek prowadzona przez wolontariuszy raciborskiego Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego Pracownia Przyszłości. Na leczenie dziewczynki zostaną też przekazane wpłaty startowego na Mini Półmaraton.

Charytatywny Kids Run

Dla najmłodszych, dla których dystans 2 km, to jeszcze za dużo, a też chcą wesprzeć małą Zosię, zorganizowane zostaną zawody Kids Run. Bieg na dystansie od 50 do 400 m organizuje Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości. Zapisy odbywać się będą w sobotę i niedzielę w Biurze Zawodów. Limit miejsc - 200 dzieci. Wpisowe wynosi tylko 5 zł. Dochód z biegu w całości przekazany zostanie na rzecz Zosi.

Zapisów na Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz można dokonywać pod tym adresem:

online.datasport.pl/zapisy

Aby uzyskać wszelkie informacje na temat biegu dla Zosi zapraszamy tutaj: https://www.facebook.com/events/2524686894219934/

Biuro zawodów będzie mieściło się w Krytej Pływalni H2Ostróg, przy ul. Zamkowej 4 i czynne będzie w dniach 31.08.2019 r. w godz. 16.00–20.00 oraz 1.09.2019 r. w godz. 7.00 – 8.15.

źródło: Adventure Media, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].