Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Nowe twarze w kędzierzyńskiej ZAKSIE

17.08.2019 15:48 | 0 komentarzy | rafbl

Mistrzowie Polski - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle uzupełnili kadrę o kolejnych dwóch zawodników. Jednym z nich jest wracający z wypożyczenia libero, drugi to utalentowany młodzieżowy reprezentant Polski mogący grać zarówno na przyjęciu jak i w ataku.

Nowe twarze w kędzierzyńskiej ZAKSIE
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Grający na pozycji libero Korneliusz Banach jest wychowankiem MMKS-u Kędzierzyn-Koźle i w przeszłości występował już w barwach ZAKSY, z którą zdobył dwukrotnie złoty i raz srebrny medal Mistrzostw Polski, a także Puchar Polski. Ostatni sezon zawodnik spędził na wypożyczeniu do drugoligowej ZAKSY Strzelce Opolskie, z którą awansował do I Ligi. Banach nie ukrywa, że powrót do pierwszej drużyny ZAKSY był dla niego bardzo ważny:

Wracam z uśmiechem i z wielką motywacją do ciężkiej pracy. Zdaję sobie sprawę, kto występuje na mojej pozycji ale chcę cały czas się uczyć i poprawiać w każdym elemencie, stawać się lepszym z każdym dniem i zapracować sobie swoją postawą by móc pokazać się również na boisku – deklaruje Banach.

Możliwość pracy w takim zespole, u boku takich zawodników i trenerów to szansa na duży rozwój. Miałem już okazję być w tym zespole przez trzy lata i wiem jak świetna atmosfera panuje wewnątrz klubu. Cieszę się na ponowną współpracę z tymi ludźmi - dodaje libero.

Drugim z zawodników, którzy dołączyli do ZAKSY przed jubileuszowym, dwudziestym sezonem Plus Ligi jest wychowanek SK Górnik Radlin - Filip Grygiel. Ostatnie trzy sezony spędził on w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale. Mogący grać zarówno w ataku jak i na przyjęciu zawodnik, który wielokrotnie wyrastał na lidera swojego zespołu za co otrzymywał indywidualne wyróżnienia przyznaje, że propozycja gry w zespole prowadzonym przez Nikolę Grbicia była nie do odrzucenia

Gdy pojawiła się oferta z ZAKSY nie zastanawiałem się długo, bo wiedziałem że będzie to duże wyzwanie jak i szansa na rozwinięcie umiejętności. Trener Nikola Grbić jest bardzo dobrym fachowcem wiec również to przemawiało za tym by iść do Kędzierzyna i rozwijać się pod jego okiem - podkreślił nasz nowy zawodnik.